Віктор Пшонка, який був відданим генеральним прокурором Януковича майже 4 роки, тікаючи  з України, не надто переймався речами, що залишилися в його будинку у Гореничах біля Києва. Коли активісти потрапили до помешкання екс-генпрокурора, вони були шоковані вбивчим несмаком інтер’єрів. Знайдені унікальні речі в стилі «донецький ампір» передали в музей – щоб усі могли побачити ці екстравагантні експонати. І ось нещодавно Пшонка згадав про поспіхом забуте майно, і його адвокати засипали скаргами Міністерство культури.

«Вони (адвокати) посилаються на повідомлення у пресі. Згідно повідомлень, активісти принесли речі. З їхніх слів, вони були нібито з будинку екс-генерального прокурора Пшонки, – розповідає заступник міністра культури Тамара Мазур. – Був складений опис цих речей і вони були прийняті на, підкреслюю, тимчасове зберігання. Тобто, на сьогоднішній день стоїть питання, де надалі будуть зберігатися ці речі і їхньої художньої цінності».

Цінності, які зараз намагається повернути Віктор Пшонка, знаходяться у Національному художньому музеї. Їх принесли сюди волонтери. Донедавна ці картини кожен міг побачити під час виставки «Скарби Межигір’я».

У міністерстві культури кажуть, що коли справа дійшла до розгляду скарг, адвокати Пшонки чомусь не з’явилися. Більше того – не надали жодних доказів, що згадані речі належать саме Віктору Пшонці.

«Проблема в тому, що у скаргах взагалі не зазначається, про які предмети йде мова. І не надаються будь-які правовстановлюючі документи», – продовжує пані Мазур з міністерства культури.

Це – скарга від адвоката, який представляє інтереси Віктора Пшонки.

????????

????????

????????

У посиланні на новину «Інтерфаксу» згадується «Евангелие Напрестольное», видане у 1862 році, а також «Административная юстиція России» 1910 року. А ще – ікони, картини та монети. Щоб дізнатися, чого саме найбільше бракує екс-генпрокурору, ми подзвонили адвокату Олексію Каліннікову з Єнакієвого.

– Олексій Валерійович?

– Да.

– Ви представляєте інтереси Віктора Пшонки?

– Шо ви хотели?

– Я хотіла узнати, які вимоги. Що хоче ваш клієнт повернути? (…)

– Ну… Я вам скажу так. Пока я никаких комментариев я не готов дать. Всему свое время.

– Ну хоча б про що йдеться?

– Я ж вам говорю, пока я не готов ответить.

– А де ваш клієнт зараз знаходиться?

– Я ж говорю, пока я не готов дать никакие комментарии.

Адвоката Калінніокова Віктор Пшонка найняв у травні цього року. Шукаючи інформацію про Олексія Каліннікова, ми натрапили на гучну судову справу, у якій він брав участь. Тоді адвокат екс-гепрокурора представляв інтереси друкарні «Новий світ».

Це та скандальна донецька друкарня, яка видала кілька книжок Віктора Януковича та заплатила йому найбільший в історії України письменницький гонорар – майже 16 з половиною мільйонів гривень. Отже, не дуже говіркий адвокат Калінніков з Єнакієвого колись захищав інтереси пропрезидентської друкарні, а тепер вимагає повернути картини Пшонці.

Нагадаємо іншу історію з майном Пшонки, про яку «Слідство.Інфо» розповідало у червні. Тоді на дачу екс-генпрокурора у Сухолуччі під виглядом охоронної фірми приїхали якісь люди та почали забирати звідти дорогі речі.

Ми прибули на місце подій, щойно стало відомо, що з дачі Пшонки чомусь вивозять майно. Трохи раніше ми на власні очі бачили всередині золоті чи позолочені предмети сантехніки з коштовним камінням. Їх разом з дорогими меблями та картинами під прикриттям фірми «УБА-безпека», яка пов’язана з Пшонкою, просто викрали з заарештованих прокуратурою будинків. У випадку з картинами з Гореничів Пшонка вдався до іншого методу – найняв юридичну команду підтримки.

Та мешкав пан Пшонка у селі Гореничі, звідки і вивезли знамениті картини, які зараз намагаються повернути адвокати екс-генпрокурора. Зараз на в’їзді у будинок майоріє український прапор. Підходимо до воріт.

– Добрий день! Це будинок колишнього генпрокурора Пшонки?

– Так.

– А що тут зараз відбувається?

– Нічого взагалі.

– А хто тут живе?

– Ніхто. Ми охороняємо просто.

Представник київської оборони Руслан пропускає нас всередину. Він охороняє будинок Пшонки з травня. Каже, що не знає, що всередині. Майно опечатане. Останнім часом спроб проникнути на територію не було. Раніше – навпаки – непрохані гості навідувалися доволі часто.

На вході у лазню Пшонки бачимо статуї жінок. Експерти кажуть, що навіть ці скульптури мають цінність – кожна з таких може коштувати близько сорока тисяч доларів.

SculpturesРуслан каже, що частина володінь екс-генпрокурора зараз працює як парк: «Люба людина може зайти сюди. Приходять гуляють люди. Ми домовились, що ця територія буде відчинена для всіх. Повністю все безкоштовно, приїжджайте, гуляйте. А от рибалочка платно. Щоб утримувати цю територію».

Як з’ясувалося, екс-генпрокурор користувався цими озерами спільно з сусідами. Щоправда, формальними власниками озер є саме вони: сусіди Віктора Пшонки платили за догляд за водоймами, а він просто безкоштовно там рибалив. Зараз ці озера взяв в оренду підприємець Юрій. Тут, у голуб’ятні, яких у Пшонки було кілька, Юрій облаштував будинок для рибалок. Каже, навесні відкриють рибальський клуб: порибалити на колишньому озері Пшонки коштуватиме 200 гривень на день.

GolubyatnyaПрогулюючись маєтком Пшонки, крім античних колон та пам’ятника русалці, ми звернули увагу на ініціал «П.» та російський герб, викарбувані на ручці воріт. Схоже, душею він завжди линув на північ, до Росії.

Ruchka_GerbЦілком ймовірно, що переховується від правосуддя пан Пшонка саме у своїй улюбленій країні. Тим часом його рахунки у Європі заблоковано, а самого Пшонку оголосили у міжнародний розшук. Та всі ці негаразди не заважають спробам кума Януковича повернути нажите майно. І найдивовижніше, що іноді він намагається робити це з дотриманням юридичних процедур – коли інші, більш звичні йому, методи не спрацьовують.

АННА БАБІНЕЦЬ, Слідство.Інфо