Васильківський район, крихітне село Хлепча. Тут мешкає менше двох сотень людей. І, схоже, більшість з них нам з вами знайомі. Нинішні та колишні депутати, члени правлячої коаліції і постреволюційні втікачі – місце в Хлепчі знайшлося усім. Як у казці про рукавичку.

MAX_screen 2Ось цей будинок і територія навколо нього належать Віктору Чумаку – нардепу від Блоку Петра Порошенка і члену парламентського антикорупційного комітету. Депутат каже, що будинок не купував – звів його з нуля.

– Я його не придбав. Я його побудував з 2011 по 2012 рік, коли взагалі не був на державній службі, не займався державною службою, не був народним депутатом, і з липня 12-го року я там живу.

Чумак скаржиться, що жити за містом дорого…

– Важко, а ось це важко. Важко. Важко. Ось це правда важко.

…і хизується своїми іменитими сусідами.

Звичайні люди сусіди. Правда, навпроти, там трохи дальше є будинок, там сусідом є Азаров Микола Янович. Але це трохи дальше від мене. Далі сусідом є Пашинський. Далі сусідом є Алексєєв з комуністів, з правої сторони, але трохи дальше і в самому аж кінці там є Калєтніки. Я нічого не збрехав?

MAX_screen 4 Ні, не збрехали. Мало не навпроти будинку Чумака справді розкинувся досі незасвічений маєток Азарових. На публічній кадастровій карті з усієї чималої прибудинкової території позначено лише ось цю частинку з бунгало. Її власником значиться сам Микола Янович. А будинок, який нині під арештом, належить його сину Олексію. До речі, впритул до азаровського бунгало – земля Руслана Ярошенка, сина екс-міністра фінансів в уряді.

MAX_screen 6 З іншого боку від будинку Чумака – територія і будинки 77-річної Ганни Буртової, тещі одіозного комуніста Ігоря Калетніка. Він славиться своєю любов’ю до нерухомості. Найвідомішу ділянку Калетніка – з 14-метровим парканом у Бучі під Києвом – щойно повернули громаді.

Кількасот метрів – і ми в гостях у нардепа від «Народного Фронту» Сергія Пашинського. Велику територію з персональним озером і міні-церквою та більше тисячі квадратів нерухомості записано на його дружину – Руслану Пашинську.

MAX_screen 3 Я коли став народним депутатом, я попросив – я і моя дружина, щоб не було звинувачень таких безпідставних – ми продали усі своє активи. Я займався бізнесом з 91 року. Це було декілька мільйонів доларів. На частину з цих коштів на протязі 6 років побудований був цей будинок. До речі, я про це анонсував, ще коли починали будувати. Дійсно, в цьому році ми його ввели в експлуатацію і він зареєстрований вже. Але будинок починав будуватися у 2007 ще році.

Пашинський каже, що теж добре знає своїх сусідів. Але інформація про маєток Азарових стає для члена парламентського комітету з питань оборони країни відкриттям.

– Через два будинки – Азарова будинок.

Що, серйозно? Чесно? Що, серйозно? Ну, я знаю своїх найближчих сусідів. Це бізнесмени – порядні, спокійні, комфортні для нас люди.

MAX_screen 7Ще одну відому особу, яка оселилася в Хлепчі, бізнесменом не назвеш, та й до її порядності великі питання. Це екс-заступник Генпрокурора Анатолій Даниленко. Торік журналісти «Наших грошей» розповіли, як його родина «приватизувала» 140 гектарів державних озер у сусідній Солтанівці і побували в маєтку Даниленків у Хлепчі.

Ось він.

MAX_screen 8Схоже, зупинятися на досягнутому родина колишнього правоохоронця не збирається. Навпроти маєтку добудовується ще один – тепер уже на ділянці дружини Даниленка Наталії. Ось цей об’єкт.

 Інший кінець Хлепчі заховав від нас ще кілька цікавих будинків. Наприклад, оцей. Приватне озеро з альтанкою, дорога іномарка у дворі… Чиї вони?

MAX_screen 10 Власниця ділянки і будинку – Лариса Семиженко. Вона в Україні одна і мешкає в Києві, на Печерську. Ще донедавна в одній квартирі з нею була прописана Олена Семиженко. Ймовірно, вони мати й дочка. Єдина в країні Олена Семиженко працює… в прокуратурі Печерського району Києва.

На сторінці 28-річної прокурорки в соцмережі – про роботу ані слова. Зате є багато фотографій з мандрів. І перелік родичів. Серед них – Лариса Курочкіна. Жінка з таким же ПІБ проживає в Києві разом з вищеназваною Оленою Курочкіною, власницею сусідньої ділянки в Хлепчі. Пазл склався. Усі свої.

При цьому, Лариса Семиженко бізнесом не займалася, а Олена Семиженко, якщо вірити її декларації, минулого року заробила близько 80 000 гривень. При такому доході дівчина у 2014-му змогла придбати недешевий Міні Купер.

Можна припустити, що статки родини – заслуга батька Олени, Ігоря Семиженка. Він – колишній заступник директора комунального «Володимирського ринку» в центрі столиці. Колишнього, бо торік його зі скандалом звільнила нова команда мера Віталія Кличка. За повідомленням ЗМІ, за махінації.

Навпроти будинку Семиженків – ціле міні-котеджне містечко. Землею під ним володіє кілька осіб. Серед них – Ірина Орєхова і Тетяна Нечипоренко.

MAX_screen 9Орєхову ЗМІ неодноразово називали позашлюбною дочкОю нардепа Сергія Ківалова і дружиною спійманого нещодавно на отриманні хабаря екс-прокурора Сергія Нечипоренка.

Орєхова і Нечипоренко – подружжя. Про це свідчить як мінімум ця фотографія з офіційної біографії екс-прокурора. Нардеп Ківалов рішуче заперечує, що це його родичі.

MAX_screen 11 – Я написал уже, что у меня зять… Зятя зовут Олег. И он никогда не работал в правоохранительных органах.  Другого зятя у меня нет. Ну что еще говорить?

А пані Орєхова?

Да перестаньте.

 Тетяна Нечипоренко ж, очевидно, дружина брата Сергія Нечипоренка Геннадія. Про це, зокрема, свідчить той факт, що Геннадій і Сергій мають не лише спільне по-батькові, але й були прописані за однією адресою в Києві. А ще Геннадій і Тетяна Нечипоренки були партнерами по ТОВ «Європа».

 Перед телекамерами українські політики лаються, б’ються, а тепер ще й матюкаються і поливаються водою. Та коли йдеться про особистий комфорт, злочинна влада легко й без зайвого галасу знаходить спільну мову з полум’яною опозицією. З сусідами вирішувати питання легше.

МАКСИМ ОПАНАСЕНКО, Бюро журналістських розслідувань «Свідомо» для проекту «Слідство.Інфо»