Після виходу матеріалу «Слідства.Інфо» про нардепа партії «Слуга Народу» та заступника голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Юрія Арістова правоохоронці провели обшуки у його квартирі. Нардеп у середині липня відпочивав на мальдівському курорті під виглядом «службового відрядження». Під час обшуків у нього вилучили паспорт з печатками про виїзд на Мальдіви.

Про це повідомили у Службі безпеки України.

Служба безпеки і Держбюро розслідувань провели обшуки у помешканні нардепа партії «Слуга Народу» Юрія Арістова, якого джерела «Слідства.Інфо» бачили на відпочинку в 5-зірковому готелі на мальдівському курорті. 

Під час обшуків у депутата СБУ виявила закордонний паспорт, у якому містяться відмітки про виїзд на Мальдіви.

Генеральний прокурор розпочав кримінальне провадження за фактом законності виїзду нардепа Арістова на Мальдіви під час війни. 

За даними слідства, народний депутат України у липні 2023 року на три дні виїхав до Польщі на підставі службового відрядження у Литву. Там він з 10 до 19 липня включно без медичного огляду дистанційно відкрив лікарняний в одному з приватних медзакладів Києва. За підробку медичних документів нардепу загрожує обмеження волі строком до трьох років (стаття 366, частина 1 КК України).

Правоохоронці встановили, що депутат разом з сім’єю — дружиною та дітьми — до 22 липня перебував на території Мальдів, у 5-зірковому готелі Waldorf Astoria Maldives.

Дружина нардепа Марина Арістова під час розмови з журналістами «Слідства.Інфо» сказала, що Арістов був у Вільнюсі, а також додала, що «у неї своє особисте життя, а у чоловіка — своє».

Нагадаємо, журналістам «Слідства.Інфо» стало відомо, що у середині липня 48-річного Юрія Арістова помітили у 5-зірковому готелі Waldorf Astoria Maldives, що знаходиться на приватному острові Ітхаафуші, Мальдіви. 

Журналісти дізналися, що вартість проживання на двох за одну ніч у цьому мальдівському готелі варіюється від 100 до 323 тисяч гривень. Також у готелі є позиція за понад мільйон гривень за одну ніч — з трьома спальними кімнатами, басейнами та доступом до пляжу. У якій саме віллі відпочивав нардеп з сім’єю — невідомо. 

Після того, як «Слідству.Інфо» підтвердили перебування політика у Waldorf Astoria Maldives, журналісти зателефонували до нього особисто. Але Юрій Арістов не підняв слухавку. Натомість зателефонувала його прессекретарка Оксана Омельченко (так жінка підписана в одному з месенджерів), яка не змогла відповісти на запитання журналістів про те, де ж зараз перебуває її керівник — в Україні чи ще на Мальдівах — і попросила надіслати журналістський запит. Попри обіцянку відповісти на запит за кілька годин, і помічниця, і сам депутат проігнорували подальші спроби журналістів «Слідства.Інфо» отримати відповіді на надіслані запитання. Зокрема, на яких засадах нардеп перетнув український кордон та чи робочою була його поїздка на Мальдіви. 

Після виходу матеріалу «Слідства.Інфо» Юрій Арістов подав заяву про складання повноважень народного депутата України. Президент Зеленський також відреагував на матеріал «Слідства.Інфо» у вечірньому зверненні, 25 липня. 

У 2019 році Юрій Арістов був обраний народним депутатом 9 скликання від партії «Слуга Народу», є членом однойменної фракції. У грудні 2022 року Юрія Арістова обрали заступником голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки. До Верховної Ради Юрій Арістов був бізнес-партнером Володимира Зеленського у бізнесі з продажу риби та морепродуктів.