Вища кваліфікаційна комісія суддів вирішила, що голова Господарського суду Київської області Павло Горбасенко відповідає обійманій посаді. Раніше Громадська рада доброчесності визнала суддю недоброчесним, оскільки його статки не відповідають доходам, а також він двічі розлучився з дружиною, ймовірно, щоб оформити на неї майно. Питання про відповідність судді обійманій посаді комісія розглядала вже вчетверте, рішення прийняла за 10 хвилин. 

Про це «Слідство.Інфо» дізналося із засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів. 

Понад рік голова Господарського суду Київської області Павло Горбасенко не міг підтвердити свою відповідність обійманій посаді. Вища кваліфікаційна комісія суддів чотири рази переносила засідання щодо його оцінювання. 

Під час засідання у Комісії не було запитань до служителя Феміди й члени ВККС винесли рішення протягом кількох хвилин. 

«18 листопада оголошується рішення ВККС у пленарному складі… розглянувши питання щодо відповідності судді Господарського суду Київської області Павла Горбасенка займаній посаді, комісія 10 голосами «за» та чотирма — «проти» вирішила: визнати суддю таким, що відповідає обійманій посаді», — зазначив головуючий ВККС Андрій Пасічник. 

Ми розкажемо, куди витрачаються твої податки. Май сміливість знати! Долучайся до «Слідство-клубу»!

Поки тривало оцінювання суддя намагався піти у відставку. У висновку Громадської ради доброчесності йдеться, що батько служителя Феміди, Володимир Горбасенко, веде бізнес в окупованому Криму та досі проживає на захопленій росіянами території, керуючи там кількома підприємствами. Дружина судді видавала своєму свекру Володимиру Горбасенку довіреність на володіння своїм майном на окупованому півострові. 

«На співбесіді з колегією ВККС суддя пояснив, що нібито не спілкується з батьком. Проте, така інформація ймовірніше за все є недостовірною… З огляду на наявність у Свириденко Г.В. (дружина судді Павла Горбасенка, — ред.) значної кількості нерухомого майна в Криму, яким вочевидь хтось мав управляти безпосередньо на території Криму, свідчать про те, що суддя не міг не підтримувати звʼязку з батьком, який ймовірно опікувався майновими питаннями сина та його дружини в Криму», — йдеться у висновку ГРД.

Самого Павла Горбасенка неодноразово звинувачували у незаконному збагаченні. Згідно з висновком ГРД, служитель Феміди володіє двома квартирами на 116 та 136 квадратних метрів, нібито подарованими йому матір’ю. Матір Горбасенка також має будинок на понад 800 квадратних метрів

Окрім цього, суддя кілька разів розлучався з депутаткою Київради Ганною Свириденко. Після першого розлучення він продовжував їздити на відпочинок за кордон з ексдружиною. Також служитель Феміди оформлював на «колишню» своє майно. Друге таке розлучення відбулося у 2023 році напередодні відкриття реєстру декларацій та кваліфікаційного оцінювання судді Горбасенка. 

Ганна Свиридиненко за час перебування в шлюбі з 2012 до 2014 року придбала будинок на 122 квадратні метри, дві квартири на 164 та 155 квадратних метрів, два паркомісця та дві земельні ділянки. У тимчасово окупованому Криму жінка має 4 нежитлових приміщення, кілька земельних ділянок і будинок на понад 300 квадратних метрів.

«У деклараціях за 2015-2018 роки суддя не вказав членів сім’ї. Відповідно до даних суддівського досьє, суддя 24.12.2014 розлучився зі своєю дружиною Свириденко Ганною. У лютому 2017 в судді та Свириденко Г.В. народилась донька, відомості про яку також відсутні в деклараціях за 2017-2018 роки. Більш того, навіть після повторного розлучення зі Свириденко Г.В. у 2022 році у них народилась друга спільна донька… Таким чином, суддя безпідставно не декларував майно та прибутки фактичної дружини Свириденко Г.В. протягом 2015-2021 років», — йдеться у висновку ГРД.

Сам Горбасенко, за інформацією «Фундації DEJURE», здійснював сумнівні операції з цінними паперами: «…Суддя придбав їх значно нижче ринкової вартості й відразу продав банку в 10 разів дорожче. Незрозуміло, звідки в нього взялося 23 тисячі доларів на придбання цих паперів. Такими надприбутками суддя обґрунтовував походження коштів для купівлі квартири в Києві вартістю 370 тисяч доларів. Ще частину коштів надав батько судді, який на таких сумнівних операціях з облігаціями, за словами судді, заробив 600 тисяч доларів».

Журналістка «Слідства.Інфо» зателефонувала Павлу Горбасенку, проте суддя відмовився коментувати свої статки та стосунки з Ганною Свириденко: «Не по телефону. Надсилайте письмово». Журналісти надіслали запит на електронну пошту служителя Феміди. 

Читайте також: «Призначаються на посади виключно за медичним напрямком»: Командування Медсил стверджує, що медиків не переводять в окопи. Наказ журналістам досі не показали