У травні мешканці житлового комплексу провели прес-конференцію і зробили гучну заяву – у них хочуть відібрати їхні квартири. Антигерой – В’ячеслав Кредісов, підприємець і екс-заступник міністра оборони України Анатолія Гриценка.

HATY_screen 2– Кредисов Вячеслав Анатолиевич и компания «Мёли инвест Украина», которую связывают с ним, инициировали ряд судебных процессов с целью завладеть квартирами ЖК «Коцюбинский»

Кредісову не звикати опинятися в епіцентрі скандалів. Досить сказати, що він двічі сидів у СІЗО. Звинувачення знову безпідставні, каже він.

HATY_screen 3– В’ячеслав Кредісов є первинно набувач який ще в серпні 2008 року купив біля 10 квартир, там 10 якщо конкретно. Офіційно там всі платьожки. Я не планую нікого виселяти. Я планую, щоб право власності визнавалось…

Заплутана історія почалася у 2006-му, коли багатоквартирний житловий комплекс почала будувати компанія ТОВ «Регіональні будівельні інвестиції». За словами Кредісова, він інвестував в будівництво і по завершенню мав отримати право власності на 10 квартир. Однак забудовник збанкрутував, і його замінив інший –ТОВ «Аверс Сіті», розповів Кредісов.

– Вони почали робити повторні продажі. От, принаймні, ті квартири, які купив В’ячеслав Кредісов, декілька з них – вони повторно були продані ще раз.

Кредісов вирішив судитися. Він вимагає, щоб йому повернули квартири, де вже живуть люди. Серед тих, проти кого позивається колишній заступник міністра оборони – учасник АТО Олександр Богатіков. Слідство.Інфо побувало на цьому судовому засіданні.

– Керуючись статтями 336 337 ЦК України касаційну скаргу Кредісова В’ячеслава Юрійовича відхилити.

– Сьогодні Вищий спеціалізований суд касаційну скаргу Кредісова В’ячеслава відхилив, залишив у силі попереднє рішення судів тобто залишив право власності на квартиру за Олександром Богатіковим. Став повністю на сторону мого довірителя.

Богатіков своє житло відстояв. Однак це – лише одна із спірних квартир. Мешканці житлового комплексу ніби сидять на пороховій діжці. Ми відчули це на зборах.

– Співвласниками Аверс сіті был Балябин В’ячеслав Геннадиевич этот мошенник из РФ, который обьявляет: Кредисов 51 % акций и Кредисов В’ячеслав Анатолиевич 49 % акций. То есть, он был соучередителем, они побили горшки, а мы давайте люди будем пушечным мясом пока они будут выяснять свои отношения. Забирать будем у нас квартиры. Сегодня арестуем 40 квартир, в том числе мою, после завтра ваши. Давайте так.

HATY_screen 4У цей час на об’єкт завітала одна з представниць Кредісова. У деяких людей здали нерви.

– Я вас не приглашала сюда!

– Не кричите.

– Блин, та потому что или вы тупые, или я чего-то не понимаю? Я являюсь третьей стороной, и я вас сюда не приглашала, и нас тут таких много! Почему вы сюда пришли?

HATY_screen 5Поки мешканці продовжували з’ясовувати стосунки з представницею Кредісова, ми познайомилися з людиною, яка каже, що постраждала від його дій раніше. Ольга Іванченко.

– В 2011 году Кредисов обратился с заказом в компанию, к которой я имею отношение. Были подписаны договора. В собственность Кредисова и его семьи было передано нашей компанией Интервиамонт пакет ценных бумаг на 6 миллионов гривен. По условиям расчета в течении одного дня после получения ценных бумаг в 2011 году в марте месяце. Расчет так и не наступил.

Ми запитали про цей випадок у Кредісова.

– Дійсно, були кримінальні справи, що ці цінні бумаги, їх називають мусорними, що вони не відповідали. Наскільки я знаю, розглядали, що вони продали формально те, що не вартує нічого.

Кредісов додав, що не готовий до розмови і надасть нам інформацію у письмовому вигляді. Що й зробив згодом.

«Триває судовий процес та проводяться відповідні експертизи, тому інформацію з цього питання готові будемо надати після вирішення справи по суті, з тим, щоб не створювати тиск на рішення суду».

Погодьтесь, не до кінця переконлива відповідь. Про те, що відбувалося з цінними паперами далі, розповіла Ольга.

– Как только Кредисов купил у нашей компании пакет ценных бумаг, в тот же день он продал этот пакет ценных бумаг застройщику Аверс-сити. Через несколько дней был подписан акт зачета встречных требований, по которых Кредисов получил с его семьей имущественные права на обьекты в комплексе.

Це ще більше десятка об’єктів нерухомості у ЖК «Коцюбинський», на які претендують Кредісови. Однак і вони їм легко дістались. Зараз В’ячеслав доводить своє право власності у спорі з ТОВ Аверс сіті і паралельно судиться з компанією Ольги. Тільки у різних судах говорить протилежні речі. І при цьому навіть не червоніє.

Це – ухвала по справі між Кредісовим та компанією «Інтервіамонт» Ольги. Пан В’ячеслав всіляко намагається довести те, що він не підписував жодних договорів та не купував цінних паперів.

HATY_screen 6«Відповідач заперечує факт укладання даного договору, в зв’язку з чим заявляв раніше клопотання про проведення судово-почеркознавчої експертизи».

А це – пояснення Кредісова у справі з ТОВ «Аверс сіті».

HATY_screen 7«ТОВ «Ем-Ді-Ем-Ей Захід» передало права за векселем на користь ТОВ «Інтервіамонт» шляхом вчинення бланкового індОсаменту, що повністю узгоджується вищенаведенимм нормами вексельного законодавства ТОВ «Інтервіамонт», який, в свою чергу, передав векселі Відповідачу».

Відповідач – Кредісов, який в цьому суді наполягає, що законно придбав цінні папери. І не дивно – адже без них Кредісов не може претендувати на додаткові квадратні метри.

– На сегодняшний день нет инвестора нежилых помещений Кредисова. Есть мошенник, который вошел в доверие обманным путем, получил обьект инвестиций и все.

Ну і на десерт. Окрім 10 спірних квартир Наталії Толуб, Олександра Богатікова та багатьох інших, а також квадратних метрів, які він вимагає від забудовника, Кредісов судиться… ще за 21 квартиру!

HATY_screen 8«Позивач: Кредісов В’ячеслав Анатолійович.

Визнати протиправними дії щодо проведення державної реєстрації власності на об’єкти нерухомого майна – 21 квартира та 2 нежитлові приміщення, що знаходяться в смт. Коцюбинське, Київської області».

З приводу даного позову ми надіслали пану В’ячеславу інформаційний запит. Він попросив на відповідь більше часу. Чекаємо досі.

– Я сподіваюсь, що «Громадське телебачення», на відміну від інших каналів, вони чесні, вони показують як людина каже і відповідає повністю. Сподіваюсь, що ви дасте об’єктивну інформацію.

HATY_screen 9На жаль, висновок, якого дійшло «Слідство.Інфо», В’ячеслава Кредісова навряд чи задовольнить. Позиція мешканців ЖК «Коцюбинський», а також компанії ТОВ «Інтервіамонт» підкріплюється не лише гучними заявами, а й великою кількістю письмових доказів. На відміну від позиції підприємця і колишнього заступника міністра оборони. Вишиванка – не доказ правоти, а тим більше – чесності.

ОЛЕКСАНДР ГУМЕНЮК, Слідство.Інфо