У жовтні «Слідство.Інфо» розповіло про скандальну новину з Одеської митниці, яку озвучив очільник Одещини Міхеіл Саакашвілі.

– Взяли за взятку, в процессе обвинения находится сейчас прокуратура, начальницу этой таможни, некую Арефьеву, за 50  тысяч долларов американских.

Київський шеф Ареф’євої – керівник державної фіскальної служби Роман Насіров – тоді вдав, ніби насправді хабара і затримання не було.

ODESSA_screen 2– Вам знайоме ім’я Ареф’єва Лариса Миколаївна? Яка отримала 50 тисяч доларів хабара, 13 жовтня.

– Очень хорошо, что вы сказали. Как Громадське ТВ, предоставьте доказательства, что там был какой-то хабарь.

– А чому вона втекла? Куди вона зникла?

– А куди вона втекла? Ви вважаєте, що вона втекла?

ODESSA_screen 3Як з’ясувало Слідство.Інфо, після скандалу заступниця начальника Одеської митниці Лариса Ареф’єва справді похапцем виїхала з Одеси в напрямку столиці.

ODESSA_screen 4ДАВІТ САКВАРЕЛІДЗЕ — заступник генерального прокурора України

– Она в Киеве. Она в Киеве сейчас у своего покровителя. У Ореста спросите, где она сейчас находится, и он вам как раз ответит. У него дом прекрасный, за городом живёт.

Слова заступника генпрокурора підтвердив у прямому ефірі й Міхеїл Саакашвілі.

– Она – тот человек, кто живет в доме у Ореста, самого известного контрабандиста Украины.

ODESSA_screen 5За даними «Слідства.Інфо», Лариса Ареф’єва нині перебуває в гостях у Ореста Фірманюка, чий будинок розташований під Києвом. Паралельно 32-річна митниця періодично ходить на допити.

ДАВІТ САКВАРЕЛІДЗЕ, заступник генерального прокурора України:

– Один раз её допросили уже как свидетеля. Там было коррупционное преступление, в котором были замешаны её сотрудники, при обыске были изъяты меченные деньги, в том числе из её квартиры. Пока она имеет статус свидетеля, официально следствие её не отстраняло от должности, но, может, сама Марушевская приняла какое-то административное решение.

Нова очільниця Одеської митниці Юлія Марушевська запевнила нас, що жодних адміністративних рішень щодо своєї підлеглої вона увалювати не має права. Тому формально Ареф’єва досі лишається на своїй посаді.

ODESSA_screen 7ЮЛІЯ МАРУШЕВСЬКА, очільниця Одеської митниці:

– Вона не є моя номенклатура, я не брала її на роботу і я не можу її звільнити. По структурі це номенклатура центрального офісу Державної фіскальної служби.

– Тобто, ви як керівник митниці не маєте на неї ніякого впливу?

– Така централізована у нас бюрократія. Це все створено для того, щоб центр міг повністю контролювати регіони.

Схоже, звільняти підозрювану в отриманні хабаря Ларису Ареф’єву ніхто не збирається.

ODESSA_screen 6МІХЕІЛ СААКАШВІЛІ, голова Одеської ОДА:

– Поймали на взятке, и я был очень удивлён, что она не посажена. Но я ещё больше удивился, что оказалось, что она прошла курсы переподготовки ДФС, и она в ближайшие дни будет назначена главой департамента нашей фискальной службы.

Інформацію про майбутнє працевлаштування митниці підтвердив і недавно звільнений заступник голови Державної фіскальної служби Костянтин Лікарчук.

– Её хотят в центральном аппарате назначить в один из департаментов, насколько мне известно. То есть, с нового года возможно у неё будет новое назначение? – Вполне возможно.

Що за курси і яка посада чекає на молоду та амбітну Ларису Ареф’єву, ми з’ясуємо. За часів Януковича вона встигла попрацювати не лише в Одеській, а й у Київській регіональній та Житомирській митницях. Корисні й умілі люди потрібні всюди.

ОЛЕНА КОЗАЧЕНКО, Слідство.Інфо