“Самопоміч” – об’єднання, кандидати від якого ще не сиділи в депутатських кріслах, а головний ідеолог та організатор Андрій Садовий обрав собі об’єктивно непрохідне, 50-те місце, у списку. «Слідство.Інфо» аналізувало, чи приховує сюрпризи красивий фасад нової політичної сили.

На перший погляд, це «суміш» громадських активістів «зі стажем», представників громадського люстраційного комітету, благодійників, військових та, звісно, бізнесменів. Ледь не на першому з’їзді у «Самопомочі» пообіцяли: декларації кандидатів будуть публічними. Хоч і не одразу, та обіцянку виконали. «Слідство.інфо» взялося вивчати їх.

Першою нас вразила декларація юриста Андрія Журжія, №16 у списку «Самопомочі». За минулий рік він прозвітував про більш як 254 мільйони гривень доходів: «Я з 2008 року займаюся власним бізнесом. Частина з цих коштів була отримана мною на рахунок у вигляді дивідендів».

Журжій дек

Журжій дек1

Ще один колега Журжія по юридичному цеху Руслан Сидорович, №21 у списку. Його декларація теж вражає, і теж сумою доходу. Торік юрист заробив 23 тисячі 203 гривені.

Сидорович дек

Сидорович дек1

Це – по 1 933 гривні на місяць.

Олександр Данченко йде під №9. У декларації за 2013 рік мова йде про 3 мільйони 686 тисяч 715 гривень доходу. Звідки такі гроші? Це все зарплатня. Данченко – генеральний генеральний директор компанії «Датагруп».

Данченко дек

Данченко дек1

№15 у списку – Іван Мірошніченко. За минулий рік він задекларував 960 тисяч гривень доходу.

Мірошніченко дек

Мірошніченко дек1

Мірошніченко – аграрій, віце-президент Української зернової асоціації з 2005 року. В його офіційній біографії на сайті «Самопомочі» безліч регалій. Однак деякі факти біографії Мірошніченко опустив. За даними Єдиного реєстру фізичних та юридичних осіб, ще донедавна він та екс-регіонал Олександрійської райради Анатолій Дорофеєв були засновниками фірми «Агродар ЛТД». Нині нею офіційно володіють дві жінки з прізвищами Мірошніченко і Дорофеєва. А бізнес-партнер Мірошніченка тепер директор «Агродара ЛТД» і хоче потрапити в парламент як самовисуванець.

самопомич_мирошни2

Ще одну ниточку, яка веде до регіоналів, ми знайшли у шостого номера «Самопомочі» Ірини Суслової. До об’єднання вона увійшла за квотою партії люстраторів «Воля». Донедавна Ірина була помічницею Дмитра Войцеха, екс-депутата Ірпінської міської ради від Партії регіонів.

Войцех депутат

Суслова Войцех

«Я почала співпрацювати з Дмитром Войцехом, коли він вже не був членом Партії регіонів», – пояснює Суслова. І додає, що зараз уже не є його помічницею.

Якщо слідувати гаслу «Самопомочі» «Візьми і зроби», то об’єднання «зробило» конкурентів, коли залучило до своїх лав найвідомішого комбата – очільника легендарного «Донбасу» Семена Семенченка. Щоправда, донедавна він був не зовсім Семеном.

У редакцію «Слідство.інфо» потрапили копії газети від 2000-го року. На її сторінках ми зустріли знайоме обличчя. Виявляється, Семенченко ще тоді хотів потрапити у раду, але не Верховну, а міську – Севастопольську. Звали його Костянтин Грішин, і він сповідував дещо інші погляди.

Семенченко

Семенченко1«Я ведь не знал Советского Союза… И когда Советский Союз развалился, для меня это было то, что я еще не успел даже узнать. Возможно, если б узнал, думал бы по-другому. Но потом, к 2004-му году, для меня стала другая страна мечтой – Украина», – так він пояснює свої колишні погляди.

«Самопоміч» каже про себе далеко не все. На виборця обовязково чекатимуть нові сюрпризи. Та от чи будуть вони приємними?

МАКСИМ ОПАНАСЕНКО, МАРІЯ ЗЕМЛЯНСЬКА, Бюро журналістських розслідувань “Свідомо” для проекту “Слідство.інфо”