Сенсація в науковому світі! Українські прокурори навчилися перетворювати сміття на діаманти. Йдеться про Олександра Корнійця – заступника прокурора Київської області. Якщо б його вчасно не зупинили, він би на діаманти почав би перетворювати все що завгодно. Точніше, все, що потрапляє під контроль української прокуратури.

DIAMANTOVIY_screen 2Килими з грошей, золото, зброя – ці кадри обшуку в прокурорських кабінетах влітку вразили всю країну. Тоді затримали заступника прокурора Київщини Олександра Корнійця та заступника начальника головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна. Вдома у Корнійця знайшли 65 діамантів, за що він отримав прізвисько «діамантового» прокурора. Він вийшов на волю під багатомільйонну заставу і заходився спростовувати свою винуватість. «Діамантовий прокурор» дав «Слідству.Інфо» ексклюзивне інтерв’ю.

DIAMANTOVIY_screen 3– Що це за діаманти. Якщо ви звернетеся до слідчого, і нехай вони вам викладуть їх поруч  з якоюсь монеткою, то ви побачите, що ці діаманти навіть простір не заповнять, який міститься на цій п’ятикопійчаній монеті. Настільки вони дрібні.

Утім, дрібні діаманти, запевняє офіційне слідство, коштують двадцять п’ять тисяч доларів. Корнієць стверджує, що вони обійшлися йому в 4 тисячі гривень. Та навіть якщо він і справді купив їх на зарплату, то як пояснити чотири земельні ділянки, будинок у передмісті Києва, люксовий позашляховик? Адже дружина Корнійця навіть бізнесом не займається, а працює разом з чоловіком у прокуратурі Київської області.

DIAMANTOVIY_screen 4– І я, і дружина народилися в Києві. Мої батьки все своє життя прожили в Києві. Продали все майно для того, щоб придбати будинок.

– Яке саме майно було продано?

– Це було продано три квартири. І одна земельна ділянка. 

– Покажіть історію: намалюйте будь-ласка: в такому-то році, ми успадкували такі ділянки, в такому-то…

– Малювати я не буду, тому ці мої малюнки можуть бути використані проти мене.

Слідство.Інфо самостійно розібралося, як прокурор міг заробити на майно, походження якого він тепер відмовляється пояснювати.

DIAMANTOVIY_screen 5ОЛЕГ ЧАЙКОВСЬКИЙ, підприємець:

– С Корнийцом я познакомился случайно. Он купил мусорный бак и заключил с нами договор на вывоз мусора. И там случился инцидент. Водитель рассыпал мусор. Я приезжаю в офис, а мне говорят: «Олег Николаевич, вас вызывают в прокуратуру».

Олег Чайковський – власник київської фірми з вивезення та переробки сміття. Його компанія може давати півтора мільйони гривень чистого прибутку на рік. Коли він потрапив до Корнійця, той як прокурор саме здійснював нагляд за роботою сміттєпереробників.

– Я зашел к нему, он мне показал вытяг с сайта, показал, что он у нас договор заключил, начал жаловаться, что плохой бак. Поменяйте бак. Мы поменяли ему бак. 01:38 Потом, он начал неоднократно созваниваться и плавно подводить к тому, что «вы же понимаете, если кто-то из своих будет в учредителях, то никто трогать вас не будет».

Як стверджує підприємець, засновника від прокурора йому нав’язали досить швидко.

– Потом он мне дает телефон: набирай, зовут Лариса. Это моя родная сестра. Она даст документы, вводишь ее в учредители. И копию статута со зминами привезешь мне. Я с ней встретился на проспекте Науки, она дает документы – я еще удивился: он Корниец, а она Прокопенко по паспорту.

DIAMANTOVIY_screen 7Лариса Прокопенко отримала 50% в фірмі Чайковського – товаристві з обмеженою відповідальністю «Ніколсан».

– У вас є сестра Лариса Павлівна Прокопенко.

– Так, є.

– І вона є співзасновницею низки підприємств, і одне з них – це ТОВ «Ніколсан».  Розкажіть, як ваша сестра стала співзасновницею підприємства.

– Дуже цікаве питання. Запитайте у неї.

Розпитати у Лариси Прокопенко історію її знайомства з підприємцем Чайковським не вдалося. По телефону сестра прокурора пообіцяла передзвонити пізніше і слухавку більше не брала. Олег Чайковський каже, що після заходу родички правоохоронця в його бізнес він отримав не тільки дах, а й обов’язок регулярно ділитися прибутком.

– Я лично завозил ему в кабинет, отдавал по 5 тысяч долларов, у него в прокуратуре на 6-м этаже кабинет. Там же можно посмотреть в журнале посещений, там я записывался.  Заместитель мой отдавал ему с сортировки. И я разницу довозил, что в эквиваленте было 10 тысяч долларов ежемесячно. Плюс, с меня он, когда вот это давление было, нужны деньги, он взял с меня расписку, что, мол, ты мне должен деньги, и будет как гарантия того, что ты мне по 5 тысяч долларов ежемесячно будешь приносить. Ну, я написал ему эту расписку у него же в кабинете.

Ми запитали про це в Олександра Корнійця.

– Чайковський вам передавав гроші якісь?

– Ніколи.

– Давайте подивимось на ще один документ.

– Ви бачите, що там написано?

– Звичайно, я бачив цей документ.

– Це розписка, що Чайковський винен вам гроші. 

– А тепер питання: оця інформація у вас звідки взялася?

– Чайковський нам особисто її передав.

– Да?!

– В цій розписці ви передали Чайковському 20 тисяч доларів.

– Сестрі я передав гроші, вона мені принесла розписку.

– Сестрі. Там в розписці написано, що Чайковському. А чому ви не сестрі позичили ці гроші?

– Не знаю, спитайте у неї.

DIAMANTOVIY_screen 8Згодом, за словами підприємця, прокурорська потреба в грошах тільки зростала. І коли він вже не міг її задовольняти, йому було запропоновано вийти з бізнесу.

– Он назначил мне встречу: давай, мне нужны деньги, я мало зарабатываю, давай делать изменения в статуте. Ну, месяца три я не соглашался, но давление продолжалось: у меня проблемы, у меня долги, у меня дочка учится, у меня миллион долларов долга. Я не могу здесь на работе зарабатывать, я слежу за спецслужбами. Спецслужбы следят за мной… Потом мы с ним встретились, у меня телефон был Нокиа, там диктофон был, я включил его и положил в карман, на «Лыбедской» мы встретились.

DIAMANTOVIY_screen 9Підприємець передав нам аудіозапис зустрічі з прокурором. Йому було востаннє запропоновано поділитися бізнесом, або…

Корнієць: Я тебе предлагаю оставить себе всю перевозку. Я забираю сортировку. Так устраивает?

Чайковський: В принципе, да.

К: Ты этого хотел?

Ч: Я этого не хотел, Саш.

К: Раз ты не хочешь по-нормальному, по закону будет так. Я, естественно, аудиторов вводить не буду. На хера мне тратить деньги? Есть правоохранительные органы, контролеры…

Ч: Без проблем, мне бояться нечего. На основании чего ты пишешь заяву?

К: Ааа… ну это уже мои проблемы, пусть проверяют тебя, разбираются, воровал ты деньги, не воровал. Соответственно, весь арсенал законный, который есть у меня,  законом предусмотренный, я буду использовать.

ОЛЕГ ЧАЙКОВСЬКИЙ, підприємець

– После этого на меня было открыто криминальне провадження. Меня вызвали к следователю, сразу же затребовали кучу документов. Не на камеру мне сотрудники сказали, что это заказ. Был звонок из Голосеевской прокуратуры, они контролировали.

Тиск на підприємця припинився тільки після перемоги Майдану. Та прокурор Корнієць нікуди не зник, а навіть отримав підвищення – посаду заступника прокурора Київщини. Сміттєвий бізнес, який записано на його сестру, отримав друге дихання.

DIAMANTOVIY_screen 10Це одна з вулиць Голосіївського району міста Києва. Діамантовий прокурор Олександр Корнієць колись працював тут неподалік в районній прокуратурі. Тепер фірма, заснована його сестрою вивозить з цих вулиць сміття. Ось великий чорний пакет зі сміттям. Написано: товариство з обмеженою відповідальністю: «Збереження довкілля». Саме Лариса Прокопенко – сестра Олександра Корнійця – є засновником цієї компанії.  Зараз ми спробуємо подзвонити по одному із цих телефонів.

– Лариса Павлівна, добрий день! Це Громадське телебачення.

– Слушаю. А что, вы с другого телефона звоните?

– Ви просто не берете мій телефон. Ми хотіли б просто  у вас взяти інтерв’ю.

– Я вам кажу, понеділок-вівторок я вам віддзвонюсь.

– Але давайте на цьому тижні.

– На цьому тижні я не можу, понеділок-вівторок я вам віддзвонюся.

– Це вже буде пізно.

– Я вам кажу – понеділок-вівторок!!! (кладе слухавку).

Сьогодні ж, навіть після обшуку та суду, у Олександра Корнійця справи йдуть не погано. Дружина продовжує працювати в прокуратурі. А в квартирі доньки в елітному будинку в центрі Києва будівельники розпочали ремонт.  Сам же Корнієць не виключає, що відновлюватиметься на посаді в прокуратурі. Можливо, це йому навіть вдасться. Адже, як вже неодноразово розповідало Слідство.Інфо, судді теж дуже люблять діаманти.

ДМИТРО ГНАП, Слідство.Інфо