«Слідство.Інфо» дослідило поіменний список окупантів 56-ї десантно-штурмової бригади РФ і виявили, що серед них є ті, хто народився й виріс в українському Криму, а потім вирішив служити Росії та вбивати українців. Ця бригада вважається елітною та брала участь у афганській та чеченських війнах. Російські десантники з цього військового формування були помічені на Херсонщині, яка зараз частково окупована. 

УРОДЖЕНЦІ КРИМУ

Про те, що Росія перекидає 56-ту десантно-штурмову бригаду до окупованого Криму, у Феодосію, стало відомо на початку минулого року. Австрійський воєнний аналітик Том Купер заявляв про участь 56 бригади у боях на Херсонщині.

Водночас український журналіст Роман Цимбалюк повідомляв про провали військових цієї бригади: «За час проведення бойових дій у Херсонській області підрозділи цих військовслужбовців не змогли виконати без проблем жодного поставленого завдання із зайняття рубежів та штурму позицій Збройних сил України».

Головне управління розвідки Міноборони опублікувало список військових 56-ї бригади, причетних до воєнних злочинів в Україні. Аналізуючи цю інформацію, «Слідство.Інфо» змогло відшукати значну частину окупантів у соціальних мережах та відкритих базах даних. Це дозволило встановити особи цих військових та деталі з їхньої біографії.

Як з’ясувалося, окрім росіян, у 56-й десантно-штурмовій бригаді служать кримчани, які народилися і виросли в незалежній Україні. Втім, це не завадило їм присягти на вірність країні-окупанту і прийти вбивати своїх земляків.

Зокрема, 26-річний єфрейтор Ігор Абрамов родом із Феодосійського району Криму. Він народився на п’ятому році Незалежності України, а на момент окупації півострова йому було 17 років. Мати Абрамова також народилася в Криму і працювала в навчальному закладі Феодосії. Батько родом із Німеччини.

єфрейтор Ігор Абрамов

Єфрейтор Ігор Абрамов

Як свідчать соцмережі Абрамова, він радо зустрів російський режим на українській території. Водночас він продовжував уболівати за українські футбольні клуби. Фактично через два роки після російської окупації Ігор Абрамов вирішив піти «служить» новій «родінє».

Стопами Абрамова пішов і його молодший брат Максим, який народився 2000-го у Криму. В Instagram Максима ми знайшли кілька фото з підписом: «Шо там, я не виноват, вы меня сами попросили и поэтому служу России».

А ось ще один корінний кримчанин, який у складі 56-ї бригади прийшов убивати українців, — рядовий Станіслав Калько. Йому 21 рік. Станіслав виріс у кримському містечку Білогірськ, там же вивчився на тракториста.

Рядовий Станіслав Калько

Рядовий Станіслав Калько

У 2018 році у Станіслава, як і в попереднього кримчанина, прокинулося бажання служити Росії.

Матір Станіслава Оксана Калько, яка все життя прожила в Криму, — затята путіністка і активна прихильниця «руского міра».

Вочевидь, така любов до «родіни» передалася і її дітям. Зокрема, донька Оксани і сестра кримського десантника «Єкатєріна», яка народилася у 1998 році в українському Криму, щиро раділа окупації півострова у 2014-му.

Цікава історія й у старшого брата Станіслава — 31-річного Олексія Калька. Ми з’ясували, що станом на 2009 рік він служив в українській військовій частині міліції номер 3055 із місцем дислокації у Євпаторії. Після окупації Криму цю частину підпорядкували Національній гвардії України і перемістили до міста Рівне. Проте, як свідчать соцмережі, Олексій, який присягав на вірність українському народові, вирішив залишитися під окупацією.

Олексій Калько

Олексій Калько

МОСКВА, КОСТРОМА, СИБІР

Окрім самих кримчан у 56-й десантно-штурмовій бригаді ми ідентифікували й вихідців з інших регіонів Росії, які останнім часом перебралися на Кримський півострів.

Ось, наприклад, 26-річний командир взводу Сєргєй Матлашевський. Звання — старший лейтенант.

Старший лейтенант Сєргєй Матлашевський крайній ліворуч

Старший лейтенант Сєргєй Матлашевський (крайній ліворуч)

У своїх соцмережах Матлашевський вказував місцем проживання Москву. Втім, в останні роки він перебрався разом з дружиною у Феодосію, де дислокується 56-а бригада. Із соцмереж ми дізналися, що в 2018 році окупант закінчив Рязанське повітряно-десантне училище, а в 2020-му викладав фото з військових навчань.

Ще один окупант із 56 бригади — Владіслав Бєлобров з Костроми. Зараз йому 22 роки.

Владіслав Бєлобров з Костроми

Владіслав Бєлобров з Костроми

Бєлобров пішов стопами батька і старшого брата й у 19-річному віці почав армійське життя. Батько окупанта Олександр у соцмережах ділився історичними фотографіями із зони збройного конфлікту в Югославії, а 27-річний брат — «засвітився» в кадрі разом з Путіним і Медвєдєвим на військовому параді 2012 року. Примітно, що попри мілітаристські настрої та ностальгію за радянщиною, батько десантника у соцмережах відкрито критикує Путіна та його оточення.

Вбивати українців у складі 56-ї десантно-штурмової бригади прийшли й двоє братів родом із Краснодарського краю — 28-річний Алєксандр Шкоркін та 24-річний Станіслав Філіпов. Перший має звання молодшого сержанта і обіймає посаду командира відділення. Другий — у званні рядового служить старшим водієм.

Станіслав Філіпов — ліворуч, Александр Шкоркін — праворуч

Станіслав Філіпов — ліворуч, Александр Шкоркін — праворуч

33-річний сержант Станіслав Куришев родом із Сибіру вказує своїм місцем проживання Феодосію. Судячи із соцмереж окупанта, раніше він служив у навчальному центрі протиповітряної оборони міста Єйськ Краснодарського краю.

Через місяць після початку війни матір окупанта опублікувала в соцмережах його фото зі словами «Сынок, ты вернулся».

Ще один окупант 56 бригади із Сибіру – 23-річний рядовий Кіріл Протазанов. Він вивчився на тракториста і три роки тому пішов до окупаційного війська служити водієм. А тепер же у складі кримських десантників приїхав убивати українців.

Ну і насамкінець, 33-річний сержант Віталій Щєголєв. Як і двоє попередніх окупантів, він родом із Сибіру. «Служить отєчеству» Щєголєв почав ще в 2011 році.

Читайте також: Приїхав вбивати земляків: українець-зрадник воює за РФ і намагався евакуювати матір з Херсонщини