Засуджена до 15 років за державну зраду жителька Запорізької області Анастасія Ясагашвілі докладно розповіла про свою роботу на росіян у інтерв’ю «Слідству.Інфо».
Настя співпрацювала з російськими силовиками й переконує, що з деякими товаришувала й їздила у Москву. Вона здала окупантам свого батька і чоловіка, допомагала шукати схрони з українською зброєю та продовжила виконувати завдання росіян навіть після виїзду на підконтрольну Україні територію.
Жінка також співпрацювала з СБУ, адже після виїзду з окупації подзвонила на гарячу лінію спецслужби й заявила, що її завербували. Слідство вважає: Настя навмисно звернулася до СБУ, щоб цим відволікти їх і продовжити виконувати завдання російських кураторів.
Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «”Це тобі не кіно! Це робота для нашої країни!” 19-річна жінка обманювала СБУ, здала росіянам рідних — і ось як вона брехала про це на інтерв’ю»
Анастасія Ясагашвілі потрапила за ґрати у 19 років. Суд у Запоріжжі присудив їй 15 років позбавлення волі за статтею 111 Кримінального кодексу «Державна зрада».
Ясагашвілі погодилася добровільно співпрацювати з окупантами у 2022 році на окупованій частині Запорізької області. В інтерв’ю журналістці «Слідства.Інфо» вона стверджує, нібито була картографкою й допомагала росіянам з логістикою. А ще — разом із росіянами затримувала оборонців Маріуполя, які виходили підземними шляхами з «Азовсталі», чи не щодня допомагала знаходити схрони з українською зброєю й навіть здала власного чоловіка, матір й вітчим якого служать у ЗСУ. Це призвело до того, що окупанти забрали чоловіка на «підвал» й тримали там впродовж двох тижнів.
Настя розповідає, що всі завдання росіян виконувала з завзяттям: «Усе, що я роблю, я роблю з таким серйозним ентузіазмом. Я в кожній бочці затичка, мені все цікаво».
Жінка запевняє, що мала гарні стосунки з представниками різних російських структур й навіть їздила у Москву разом із співробітником ФСБ. Нібито, по «роботі».
«Зі співробітниками ФСБ я здебільшого спілкувалася не як зі службовцями, а просто як із людьми. Ми були як знайомі, хороші знайомі, товариші, колеги. У мене з начальником СОБРу (Спеціального загону швидкого реагування, — ред.) теж були такі самі стосунки, з начальником ОМОНу (Загону міліції особливого призначення, — ред.). Ну я така людина: я дружу з усіма, поки щось не трапиться. Якщо мене сильно зачепити, у мене закінчуються добрі стосунки. Так було завжди. Коли я сюди приїхала, у мене з СБУ теж були чудові стосунки», — розповідає Настя.
У липні 2022-го Ясагашвілі з чоловіком та маленькою донькою виїхала з окупації у Запоріжжя. Слідство вважає, що Настя робила це з наміром продовжувати роботу на росіян, але тепер на підконтрольній Україні території.
У серпні вона зателефонувала на гарячу лінію СБУ та заявила, що її завербували росіяни. Спецслужба залучила Ясагашвілі до конфіденційного співробітництва, тож надалі жінка мала переписуватися з російськими силовиками під контролем СБУ.
«Я почала часто навідуватися до СБУ і ми вже підписали документи про співпрацю. Оскільки у мене залишилися ці зв’язки (з російськими силовиками, — ред.), мені представили оперативників СБУ, з якими я надалі працювала. Вони, так би мовити, здебільшого диктували, що писати», — каже Ясагашвілі.
Водночас Ясагашвілі продовжувала виконувати завдання російських кураторів у Запоріжжі: зустрічалася з військовими ЗСУ й випитувала, де їхні бази і техніка, і навіть мала підготувати до виконання завдань нову агентку.
«Жінка створювала для працівників Служби безпеки України уявну видимість про наміри допомогти викрити агентурну мережу серед жителів Запоріжжя, а насправді її дії були спрямовані на те, щоб відволікти професійний та технічний ресурс органу безпеки від справжніх завдань та загроз безпеці прифронтового міста. В той же час жінка виконувала завдання військових РФ із метою збору та передачі інформації про українських військових, техніку. І вона сама мала створити агентурну мережу серед мешканців Запоріжжя, які діяли б в інтересах ворога. Це стало підставою для її затримання», — розповіла «Слідству.Інфо» начальниця відділу інформаційної політики Запорізької обласної прокуратури Дарина Куліченко.