Українець Вʼячеслав Войцешко, який народився у селі Архангелське Херсонської області, воює у складі російської окупаційної армії та, ймовірно, вчиняє злочини проти своїх же земляків.

Про це йдеться у новому розслідуванні «Слідства.Інфо». Журналісти проаналізували перехоплену розмову СБУ, під час якої він говорить зі своєю матір’ю з Херсонщини та намагається евакуювати її. Нагадаємо, Херсон і частина області окуповані росіянами, там тривають бої.

Журналісти знайшли російського військового та ідентифікували його проросійську сім’ю, яка мешкає на Херсонщині. 

Матір військового звати Антоніна Войцешко, вона живе у селі Архангельське Херсонської області, працює у місцевій лікарні.

Матір — Антоніна Войцешко

Там же живе її чоловік, Микола Войцешко.

Батько — Микола Войцешко

У подружжя — двоє дітей: старший син Олександр Войцешко, якому 37 років, і молодший — Вʼячеслав Войцешко, якому 30 років. Діти народилися та виросли на Херсонщині.

У 2011-му році старший син Олександр пішов служити у Військово-морські сили України. Він служив на українському підводному човні «Запоріжжя», який базувався у Севастополі. Коли навесні 2014-го російські війська анексували Крим, старший син Олександр Войцешко зрадив присязі й перейшов на бік ворога. Він продовжив служити в Криму, але вже під прапорами Росії. В Україні чоловіка оголосили в розшук. А його мама, тато та брат залишилася жити в рідному селі на Херсонщині.

Старший син — Олександр Войщешко, у 2014-му зрадив присязі й перейшов на бік росіян

Ще за кілька років молодший син, Вʼячеслав Войцешко, пішов шляхом брата і теж вирішив стати російським солдатом. Він поїхав до Сімферополя і вступив до російської окупаційної армії.

Молодший син — Вʼячеслав Войцешко, який вступив до російської окупаційної армії і зараз воює проти України

Їхня матір, працівниця сільської лікарні, так і залишилася на Херсонщині. Судячи з її соцмереж, вона регулярно навідувала дітей та онуків на анексованому півострові.

Антоніна Войцешко відверто підтримувала «рускій мір». Святкувала день військово-морських сил Росії, лайкала російські пропагандистські картинки типу «больше пота на учениях — меньше крови на войне». А також ненавиділа Революцію гідності й прославляла убивць з міліцейського «Беркута».

Судячи з телефонної розмови, оприлюдненої СБУ, молодший син Вʼячеслав Войцешко зараз воює у складі окупаційний військ РФ проти України, його підрозділ зараз десь на Херсонщині, частково окупованій росіянами. І от Вʼячеслав дзвонить матері, аби «врятувати» її від того жаху, який несе російська окупаційна армія. І сам В’ячеслав разом з нею.

Антоніша Войцешко: Ти просто не бачив, як нас тут брали. Ти не бачив. Я була перелякана до смерті. Мене трусило два дня.

Вʼячеслав Войцешко: Чого тебе трусило?

Антоніша Войцешко: Того що нас брали тут у пол шестого. Даже не було пів шостого.

Вʼячеслав Войцешко: Так правильно! Это ж специально делается, чтобы никаких потом претензий к тебе не было, блин! Тебя взяли просто как, задержали, как преступника.

Судячи з цієї розмови, Вʼячеславу Войцешку так і не вдалося вивезти матір. Вона відмовилася, бо у неї «лежачий чоловік» у будинку на Херсонщині.

Ми намагалися додзвонитися до всіх фігурантів цієї розмови та їхніх родичів, знайшли їхні телефони, але вони були вимкнені або поза зоною досяжності.