У Дніпрі протягом чотирьох діб тривав розбір завалів і пошук людей на місці ракетного удару. 14 січня росіяни влучили у дев’ятиповерховий будинок, внаслідок чого зруйнували цілий під’їзд. Офіційно підтверджено загибель 44 людей, з них — п’ятеро дітей.

Журналісти «Слідства.Інфо» побували на місці трагедії.

14-го січня Росія здійснила чергову масовану ракетну атаку на мирні міста України, внаслідок чого у Дніпрі окупанти знищили цілий під’їзд дев’ятиповерхівки.

За даними Офісу Президента, понад 200 квартир фактично зруйновані. У пресслужбі ДСНС повідомили, що 17 січня завершили пошуково-рятувальні роботи. Усього загинуло 44 мирних мешканці, з них — п’ятеро дітей. З-під завалів врятували 39 людей, ще 79 осіб було поранено.

 «ДОПОМОГТИ, НЕ ЗАЛИШАТИСЬ ОСТОРОНЬ»

Біля зруйнованого будинку на вулиці Набережна Перемоги натовп. Хтось з дніпрян приїхав сюди з іншого кінця міста, аби допомогти розбирати завали, а хтось очікує на звістку про своїх родичів і друзів, які опинилися у бетонній пастці.

Зруйнований російською ракетою будинок у Дніпрі

«Я не тут живу, а на лівому березі. Спеціально приїхали сюди, зібрали речі теплі, ковдри, куртки, взуття якесь. Ну щоб хоч якось допомогти, не залишатися осторонь», — каже дніпрянин Дмитро.

На вулиці чутно гул рятувальної техніки, стоїть багато швидких, волонтери облаштували пункти обігріву з гарячим чаєм і канапками. Усе місто сподівається на те, що з-під завалів рятувальники зможуть дістати ще живих людей.

 «ЛЮДИ СИДІЛИ З ЗАКРИВАВЛЕНИМИ ОБЛИЧЧЯМИ»

Пані Ірина разом із маленьким онуком знаходилася у будинку, коли сталася трагедія. Жінка каже, що 14 січня — для неї тепер другий день народження, адже вона отримала легкі поранення, а дитина, на щастя, не постраждала.

Ірина — мешканка будинку, в який влучила російська ракета

«Ви знаєте, мабуть, 14 число для мене — новий день народження. Дитина не зрозуміла, що відбулося. Він спав, я його схопила на руки і почала швидко одягати», — каже Ірина.

Маленький Марк спав у кімнаті, вікна якої виходять на протилежний бік двору. Уламки скла були скрізь, навіть у дитячому ліжечку. Жінка говорить, що не чула, як летіла російська ракета.

«Якщо чесно, за рік стільки повз наш будинок пролітало ракет і подібного, то було чути хоч якісь звуки. А тут взагалі жодного звуку не було», — каже вона.

За словами Ірини, у сусідів вибуховою хвилею заблокувало вхідні двері, і вони опинилися у пастці. У вцілілих під’їздах поранило багато мешканців.

«Дуже багато людей… Там такі крики були… У дворі крики лунали… Я бачила, які люди сиділи на бордюрах. З закривавленими обличчями. У нас зверху там батько з сином, так у них загалі не лице, а місиво було», — згадує жінка.

ХВИЛИНА ТИШІ ЗАДЛЯ ПОРЯТУНКУ

Біля зруйнованого будинку правоохоронці облаштували пункт, у якому родичі та друзі надають інформацію про тих, хто може бути під завалами. 

Заступник начальника головного управління з реагування на надзвичайні ситуації Олег Кушнірук розповів журналістам, що під час рятувальних робіт призначається хвилина тиші, щоб почути людей під завалами, які можуть подавати сигнали.

Олег Кушнірук — заступник начальника головного управління з реагування на надзвичайні ситуації

«Визначається час, призначається хвилина тиші для того, щоб усі повністю припинили роботи і розпочали проведення звукової розвідки… Якщо є люди під завалами, то вони подають сигнали: відгукуються або стукають по батареях, коли є можливість», — каже Олег.

Офіцер поліції показує фотографії з-під завалів жінці, яка намагається знайти своїх рідних, що жили тут на другому поверсі: «Це мужчина, це останки незрозумілі, це молода жінка. Це… ланцюжок не його?… А такого намиста у неї не було?».

«МОЖЕ ТУТ СТАНЕТЬСЯ ДИВО»

У Віталія, який мешкає в цьому будинку, загинув друг. Чоловік жив у сусідньому під’їзді: «Дякувати богу, що у нього живими залишились дружина і дві доньки. Ну просто пощастило, що їх не було вдома. Вона зараз поїхала на впізнання».

Віталій — мешканець будинку, в який влучила російська ракета

Чоловік розповідає, що у його сусідки постраждала дитина — 9-річна дівчинка гуляла у дворі, їй переламало обидві ноги.

Юлія шукає свого 25-річного друга Павла. Хлопець разом зі своєю дівчиною нещодавно придбав квартиру в цьому будинку: «У списках немає його, на ранок передивлялися й впізнавали тіла, його там не було. Зараз може щось буде змінюватися», — каже Юлія.

Дніпрянка Юля, яка розшукує під завалами свого друга

Дівчина сподівається на диво, до останнього вірить, що її друг вцілів під зруйнованим російською ракетою під’їздом.

«Ми дуже-дуже сподіваємося, що зараз станеться якесь чудо і він або в лікарні десь лежить, або просто був непритомний, що не розпізнали. Або може диво станеться тут», — зі сльозами на очах говорить Юлія.