«Рух ЧЕСНО» – ініціатива, яка бореться за прозорі вибори

«Рух ЧЕСНО» – це громадська організація з експертизою у сферах парламентаризму і місцевого самоврядування, політичних фінансів та виборів.

ЧЕСНО працює для того, щоб українське суспільство переходило від електоральної до представницької демократії.

Для цього організація надає громадянам об’єктивну, неупереджену та точну інформацію про політиків та партії, робить проєкти громадянської освіти, популяризує відкриті дані, проводить адвокаційні кампанії та заходи.  

Робота ЧЕСНО базується на принципах поваги до прав людини і громадянина, data-driven підході до управлінських рішень і необхідності розвитку та зміцнення державних інституцій в Україні.  

Чим Рух ЧЕСНО може вам допомогти?

Якщо ви стали свідком порушення на виборах, можете скористатися чат-ботом ChesnoControl (Telegram), який одразу передасть інформацію поліції та Руху ЧЕСНО. Або безпосередньо розповісти організації про те, що відбувається. 

Про те, що робити, якщо виборцю пропонують продати голос, ми розповіли у гайді.

Зразки «гречкосійства» — непрямого підкупу виборців, а також зразки агітації можна надсилати в один клік до Музею агітації та виборчого трешу.

У міжвиборчий період ЧЕСНО моніторить роботу рад усіх рівнів і проводить аналіз маркерних голосувань — зокрема тих, які стосуються знищення невідновлювальних ресурсів держави — лісів, заплав тощо. Під час формування списку маркерних голосувань відбуваються зокрема консультації із місцевими ГО, ЗМІ та громадськими активістами.

Для активних громадян розроблений спеціальний курс «Журналістські розслідування, адвокація і протидія корупції у сфері екології».

Законотворчу роботу народних депутатів допоможе моніторити чат-бот «ЧЕСНО про закони». Тут інформацію про законопроєкти можна шукати за депутатом, комітетом та ключовим словом.

Із Рухом ЧЕСНО можна сконтактуватися телефоном чи електронною поштою: +38 (067) 658 77 98, info@chesno.org, або написати на сторінку у Facebook. Також на сайті громадської організації є контакти експертів та журналістів.

Для того, щоб стежити за роботою організації, можна долучитися до акаунту в Instagram та Telegram.

 

Слідкуйте за новинами в соціальних мережах
Підпишіться на розсилку «Слідство.Інфо»

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ

«Рух ЧЕСНО» – ініціатива, яка бореться за прозорі вибори

Рух ЧЕСНО – це громадська організація з експертизою у сферах парламентаризму і місцевого самоврядування, політичних фінансів та виборів

Закон забороняє обмежувати доступ до водойм: що робити, коли це трапляється?

Усі ми маємо право на безоплатний та безперешкодний доступ до води, але що робити, якщо нам це забороняють?

Що робити, коли на виборах просять продати голос або контролюють голосування?

Щонайменше 14,5% громадян кажуть, що їх намагалися підкупити на виборах. Що треба робити, аби захистити право визначати своє майбутнє?

Surikat

Розкажи свою історію

Боротьби з корупцією    Як передати інформацію «Слідство.Інфо» анонімно?