Юристи, які спеціалізуються на медіаправі, вважають заяву виконувачки обов’язків директорки Держбюро розслідувань щодо пошуку інформаторів “Слідства.Інфо” тиском на джерела журналістів. 

Про це  в коментарі нашій редакції заявили правники двох медійних організацій — “Інституту масової інформації” та “Інституту розвитку регіональної преси”.

Ідеться про нещодавню заяву керівниці ДБР Ірини Венедіктової в інтерв’ю “Лівому берегу”, де вона прокоментувала розслідування нашої редакції щодо свого першого заступника Олександра Бабікова. 

Вона, зокрема, заявила про те, що правоохоронним органом було проведено “власне маленьке розслідування” щодо джерел журналістів, які отримали інформацію стосовно її підлеглого. 

“Ми, до слова, знаємо, як ця інформація з’явилася у “Слідства.Інфо”, хто її шукав, хто робив запити в суді, стенограму судових засідань. Ми провели своє маленьке розслідування”, — сказала Венедіктова. 

На думку медіаюристів, такі дії можна розглядати як тиск на журналістські джерела, що є загрозою для свободи слова.  

“Практика Європейського суду з прав людини у своїх прецедентних рішеннях якраз розглядає, що спроба переслідування журналістських джерел є порушенням статті 10 Європейської конвенції. Тобто з точки зору загальних принципів свободи слова це дійсно є порушенням”, заявив у коментарі “Слідству.Інфо” Алі Сафаров правник Інституту масової інформації. 

Адвокатеса та медіаюристка “Інституту розвитку регіональної преси” Людмила Панкратова, яка надає нашій редакції у юридичну підтримку, також вважає такі заяви спробою тиску на джерела.     

“Пані Венедіктова звертає особливу увагу на те, що їй “відомі джерела”. Я вбачаю у таких діях та оголошенні про те, що ДБР шукало того, хто надав журналістам інформацію, тиск на джерела. Тепер необхідно стежити, чи зазнає утисків джерело інформації. Інші джерела також можуть “зловити сигнал”  та бути обережнішими і не надавати інформацію”, сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ У Раді вимагають провести розслідування щодо посадовця ДБР Бабікова після виходу матеріалу “Слідства.Інфо”

На її думку, це може вплинути на діяльність журналістів, які не зможуть отримати суспільно важливу інформацію від своїх інформаторів. 

Зазначимо, що йдеться про матеріал “Як заступник голови ДБР Януковича “не захищав”. У ньому “Слідство.Інфо” опублікувало записи судових засідань, під час яких новопризначений заступник голови ДБР виступає захисником президента-втікача Януковича. Раніше Бабіков публічно заявляв, що не був адвокатом Януковича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  ДБР придбає програмне забезпечення на 5 млн грн у фігуранта свого розслідування

Олександр Бабіков став першим заступником керівниці Державного бюро розслідувань наприкінці січня цього року. Призначення у провідний правоохоронний орган країни супроводжувалося скандалом. Бабіков публічно заявив, що ніколи особисто не представляв інтереси президента-втікача. І запевнив, що не впливатиме на слідчих ДБР, які в подальшому вестимуть провадження Майдану, у тому числі — і справи Януковича.