Під час окупації російськими військовими села Новопетрівське Миколаївської області у місцевій школі-інтернаті залишалося 15 сиріт. Всупереч бажанню дітей та вихователів окупанти незаконно вивезли їх у Росію. Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували викрадачів сиріт.

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Діти були перелякані»: хто вивіз 15 українських сиріт у Росію.

24 березня 2022-го росіяни окупували село Новопетрівське, що на Миколаївщині. Саме тут розташована школа-інтернат, у якій перебувало 15 дітей-сиріт. Понад три місяці дітям разом з вихователями й директоркою школи довелося жити у підвалі без води, світла та мобільного зв’язку.

У середині липня 2022-го на територію школи прийшли озброєні люди у формі, вони змусили дітей поїхати з ними. Сиріт возили спочатку окупованими територіями України, а тоді незаконно вивезли в Росію. 

Українські діти, яких окупанти незаконно вивезли у Росію. На фото діти у Грузії, куди їх вдалося вивезти волонтерам

У пропагандистських ЗМІ Росія показала вивезення дітей як евакуацію. 

До того, як вивезти сиріт у РФ, дітей поселили у Центр соціально-психологічної реабілітації дітей у селі Степанівка, що в передмісті Херсона. Саме там камери відеоспостереження зафіксували військових, які викрадали сиріт.

Військові РФ поводили себе зухвало, бо були впевнені, що через балаклави, які приховують їх обличчя, їх не впізнають. Однак один з чоловіків був без маски. На камерах видно, що він має характерну бороду з білим пасмом. 

Журналісти «Слідства.Інфо» встановило, що цим чоловіком є Георгій Тамбовцев, так званий заступник міністра окупаційного Міністерства молодіжної політики та спорту у Херсонській області.

Георгій Тамбовцев — так званий заступник міністра окупаційного Міністерства молодіжної політики та спорту у Херсонській області

Тамбовцев колаборант зі стажем. До війни він був одним з керівників проросійського руху у Херсоні «Концепція суспільної безпеки». Там просували ідеї спорідненості з Росією, критикували співпрацю з Заходом і ностальгували за СРСР. 

Разом з колишнім українським депутатом Сергієм Кириченком вони організовували проросійські мітинги. Це було навесні та восени 2014 року. Тоді місцеві жителі розігнали мітинги та кричали «Геть сепаратистів!». 

Зараз Георгій Тамбовцев їздить від одного російського молодіжного спортивного турніру до іншого, де представляє окупаційну владу Херсонщини. Як дізналися журналісти, він ще «опікується» долею дітей-сиріт. 

Журналісти «Слідства.Інфо» також встановили, що у Росію українських дітей вивозила Євгенія Чернишова, так звана ректорка Херсонського державного аграрно-економічного університету. Раніше вона була викладачкою агрономічного факультету цього ж вишу. 

Євгенія Чернишова — «ректорка» Херсонського державного аграрно-економічного університету

Чернишова допомагала організовувати в приміщенні закладу фейковий референдум з «приєднання» Херсонщини до складу Росії. А у жовтні 2022-го за участю студентів провела захід «Волонтеры zа Россию», святкували день народження російського президента Владіміра Путіна. За це українська прокуратура оголосила Чернишовій про підозру. 

Як з’ясували журналісти «Слідства.Інфо» Чернишова відповідальна за ще один злочин — вона брала безпосередню участь у депортації українських сиріт до Росії.

Дітей вивезли в Анапу, в оздоровчий табір «Жемчужина России». На сайті табору можна знайти відео та фото приміщень, у яких поселили дітей.

Директором санаторію є Алєксандр Кибкало, який за наказом російського уряду прийняв дітей у таборі. 

Алєксандр Кибкало — директор санаторію в Анапі

Отже, якщо Тамбовцев та Чернишова — роблять брудну роботу на місцях ведуть облік дітей та організовують їх вивезення в Росію, то Кибалко та команда санаторію — приймає цих депортованих та утримує у своєму таборі. 

На вершині цієї структури знаходяться  російська уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова та президент РФ Владімір Путін, які віддають накази про викрадення та утримання українських дітей.

На сьогодні понад 19 тисяч українських дітей досі залишаються у руках окупантів. Їх всиновлюють у російські сімʼї, вчать історії Росії та їм примусово видають російські паспорти.

Читайте також: «Я не могла витягти звідти тільки Юлю»: як американка врятувала названу доньку та ще 14 українських дітей, яких викрала Росія