Марія Горбань, Слідство.Інфо

У приміщенні одного з гуртожитків Національного медичного університету імені Богомольця знайшли загублені документи планово-фінансового відділу. Вони охоплюють всю господарську діяльність вишу за 2014-2018 роки. Їх відсутність раніше помітили члени комісії Міністерства охорони здоров’я під час перевірки університету.

Як повідомив журналістам Слідства.Інфо в.о. ректора Національного медичного університету ім. Богомольця Юрій Кучин, загублені в ректораті документи знайшли у нежитловому приміщенні гуртожитку НМУ №7 за адресою Чоколівський бульвар, 32.

“Папки з паперами сховали в приміщенні колишньої автошколи на території гуртожитку. Ми їх знайшли у сміттєвих мішках, а самі мішки хтось старанно накрив старими списаними матрацами”, – розповів Кучин.

Фото: Facebook-сторінка “2502 – рух за якісну медичну освіту”

Знайдені матеріали охоплюють всю господарську діяльність за 2014-2018 роки. Саме ці документи наприкінці вересня не могли знайти члени комісії МОЗу під час перевірки господарської та фінансової діяльності медичного університету. Тоді їхня відсутність спричинила затримку виплату зарплат, стипендій та комунальних платежів вишу.

Як повідомив Юрій Кучин, за фактом зникнення документів написали заяву в поліцію. Тепер їх долучили до матеріалів кримінального провадження. Додатково керівництво навчального закладу попросило Міністерство охорони здоров’я провести аудит знайдених матеріалів.

Раніше зникнення документів пов’язували із конфліктом між МОЗом та командою екс-ректорки НМУ Катерини Амосової, що триває вже понад півроку. Міністерство неодноразово звільняло Амосову, та щоразу вона поновлюється на посаді через суд. Станом на зараз Амосова знову звільнена, її повноваження виконує Юрій Кучин.

Нагадуємо, наразі поліція розслідує п’ять кримінальних проваджень щодо масштабної розтрати бюджетних коштів у медичному закладі на суму близько 73 мільйонів гривень.