Компанія “Київметробуд” передала близько мільярда гривень авансу за будівництво лінії метрополітену на житловий масив Виноградар на депозитний рахунок, з якого потім вивела відсотки.

Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на ухвалу Печерського райсуду Києва.

Восени 2018 року “Київметробуд” переміг у тендері щодо будівництва лінії метро на житловий масив Виноградар вартістю 5,9 мільярда гривень. Відповідно до договору, “Київський метрополітен” мав перерахувати 30% авансу від суми договору. Цю суму треба було використати за три місяці.

Водночас, 20 грудня 2018-го метрополітен додатковою угодою збільшив розмір авансу до 95% від усієї суми. Збільшився і термін, за який “Київметробуд” міг використати ці кошти — з трьох місяців до двох років. Підставою для такої угоди стала постанова Кабміну, ухвалена двома днями раніше. Утім, за версією київської прокуратури, рішення могли пролобіювати за допомогою “корупційних зв’язків в Кабінеті міністрів”.

На початку 2019 року 2,5 мільярда гривень перерахували “Київметробуду” як аванс. У травні компанія розмістила понад один мільярд гривень на депозитних рахунках “Укргазбанку” під відсотки. Як зазначає медіа, виділені кошти використали на інші цілі, не передбачені постановою Кабміну від 2004 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як “чорний” реєстратор переписав будівлю Верховної Ради на людину з окупованого Луганська

Прибуток від депозитів “Київметробуд” перевів на рахунки компанії “Профі-факторинг”, а вона, у свою чергу, перерахувала суму частинами на інші компанії. Минулоріч 10 грудня суд наклав арешт на ці рахунки. Кримінальне провадження за цим фактом розпочали у травні 2019 року. 

Як розповідало раніше “Слідство.Інфо”, Служба безпеки України без жодних дозвільних документів побудувала другий поверх над одним зі своїх приміщень на території Київського політехнічного інституту, а також звела ще одну невелику споруду поблизу. Столичні чиновники обіцяють провести перевірку та, за необхідності, вжити заходів щодо порушників.