Катерина Лихогляд, Слідство.Інфо

Ув’язнені скаржилися прокуратурі на неналежні умови утримання за чотири дні до бунту, який стався в одеській колонії номер 51.

Про це Слідству.Інфо повідомили в Державному бюро розслідувань (ДБР).

Після бунту, що стався 27 травня, в результаті чого тюремники отримали важкі травми, а також згоріли приміщення, ДБР зареєструвало провадження за частиною 2 статті 367 — недбалість, що потягла за собою тяжкі наслідки. Та 28 травня до цієї справи доєднали ще низку проваджень, які ініціювали самі в’язні.

«Ми прийняли від прокуратури області ще 23 провадження, розпочаті за заявами засуджених, поданих 23 травня на особистому прийомі керівника місцевої прокуратури. 27-го розпочато кримінальне провадження. І вчора (28 травня — ред.) ми ці кримінальні провадження прийняли. Процесуальні керівники об’єднали їх в одне», — прокоментував Слідству.Інфо Олег Власюк, начальник другого слідчого відділу територіального управління ДБР, що розташоване в Миколаєві.

Він також повідомив, що всі заяви подали увязнені 51 колонії, де два дні тому зчинився бунт. За словами слідчого, засуджені скаржилися через неналежні умови утримання, зокрема, харчування, порушення трудового законодавства. Також від них нібито вимагали гроші за поліпшення умов утримання та подачу документів для умовно-дострокового звільнення.

«Крім того, виявилося, що в прокуратурі області є ще низка заяв, прийнятих 25 травня. Мені сказали, що загалом їх понад сто. Усе з однієї колонії. Але чи це відповідає дійсності на сьогодні, я сказати не можу», — сказав слідчий і додав, що інформація перевіряється.

Ув’язнені одеської виправної колонії № 51 влаштували бунт 27 травня. Як повідомляє видання Думская, в’язні колонії збунтувалися через жахливе харчування та умови утримання. Спершу повідомлялося про втечу ув’язнених, однак згодом ця інформація не підтвердилася.Також виникла пожежа — згоріло приміщення чергової частини та пожежна машина. Постраждало п’ятеро людей, загиблих немає. 

Матеріал підготований в рамках проекту, який реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.