Вища рада правосуддя відправила суддю Шостого апеляційного адміністративного суду Андрія Горяйнова у відставку, яка передбачає пожиттєве утримування на суму близько 100 тисяч гривень щомісячно. Цей суддя відомий тим, що ходив на день народження скандального судді Євгена Аблова, отримав зброю від ексміністра Арсена Авакова та не декларував дороге майно.

Журналісти «Слідства.Інфо» детальніше дослідили біографію та професійну діяльність судді Андрія Горяйнова.

Андрій Горяйнов пішов у відставку з 32-річним стажем. Свою кар’єру Горяйнов почав у 1996 році в Печерському районному суді. У 2009 році став вже суддею Київського апеляційного адміністративного суду, а перед відставкою Горяйнов майже 5 років пробув суддею Шостого апеляційного адміністративного суду.

Суддя сидить у мантії

Суддя Горяйнов Андрій / Фото з сайту Шостого апеляційного адміністративного суду

Андрій Горяйнов частий герой журналістських розслідувань. Наприклад, він отримав нагородну зброю від Міністерства внутрішніх справ під час керівництва Авакова, однак не зміг пояснити, за які заслуги.

Журналісти зі «Слідства.Інфо» також бачили Горяйнова на дні народження скандально відомого заступника ОАСКу Євгена Аблова. 

Також Горяйнов відомий громадськості, як своєрідний символ провалу судової реформи та фейковості оцінювання, яке проводила перша Вища кваліфікаційна комісія. Так його схарактеризували активісти з ГО «Всеукраїнське об’єднання «Автомайдан», коли аналізували в рамках проєкту «PROSUD» майно Горяйнова.

Активісти помітили, що сім’я Горяйнових отримує дорогі подарунки. Наприклад, сину Горяйнова Юрію у вересні 2020 подарували нежитлове приміщення площею 180 кв. м у Києві по вулиці Спаській, 5, вартість якого складає майже 10 мільйонів гривень. Також син отримав у подарунок квартиру на Хрещатику площею 39 кв. м. Суддя Горяйнов декларував, що жив у цій квартирі та добирався до неї на громадському транспорті. Але, як виявили розслідувачі, деклараціям Горяйнова краще не вірити. 

Під час проходження кваліфікаційного оцінювання у 2016 році Горяйнов потрапив у скандал. Хоч він декларував одне місце проживання, але після роботи приїжджав у київській маєток площею понад 400 квадратних метрів, який належав колишній тещі судді.

Про це незадеклароване майно у Горяйнова запитали члени комісії. Він спочатку відповідав, що живе згідно зі своїми деклараціями, а потім звинуватив Вищу кваліфікаційну комісію суддів у тому, що комісія незаконно отримала інформацію про майно у його користуванні. Цікаво, що після розслідування він все ж таки задекларував цей будинок.

Ще одне незадеклароване майно знайшли завдяки судовій справі, де ТОВ «РАДА2» судилося з Горяйновим та його дружиною за те, щоб вони прибрали перегородку в коридорі. У справі йдеться, що Горяйнову належить квартира в Києві у будинку № 13 по вулиці Анни Ахматової й, але в декларації про неї суддя нічого не згадував.

Також у кінці 2014 року Горяйнов розлучився за 8 днів з дружиною, щоб, схоже, не декларувати її майно у щорічній декларації.

Журналісти та активісти знайшли дороге майно судді та нерухомість його тещі на території окупованого Криму, але, попри це, Андрій Горяйнов пройшов кваліфікаційну комісію, продовжив роботу в суді та спокійно 6 липня 2023 року пішов у відставку. Тепер він перебуває на утримуванні у держави, тобто щомісяця отримує виплати з бюджету, середній розмір яких складає майже 100 тисяч гривень.

Раніше журналісти «Слідства.Інфо» дослідили список суддів, яких Вища рада правосуддя відправила у відставку. Можливість піти у відставку після 20 років служіння державі передбачена лише для тих, хто не брав хабарів та судив чесно. Журналісти виявили, що за 2023 рік у відставку пішло 168 служителів Феміди, багато з яких мають сумнівну репутацію. 

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну держава витратила на пенсії суддів понад 5 мільярдів гривень.

Читайте також: Вдати доброчесного суддю і втекти у відставку: як судді з сумнівною репутацією отримують стотисячні пенсії від держави