Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували українку, яка наразі служить у російській армії. Коли росіяни окупували частину східних територій України, ця дівчина була підлітком.

Про це йдеться в матеріалі «Слідства.Інфо»: «Підлітки-перевертні: як з маленьких українців виховують солдатів РФ»

23-річна макіївчанка Анна Лісовенко з позивним «Звьоздочка» — промовистий приклад того, як Росія виховує з маленьких українців універсальних солдатів, які зі зброєю в руках воюють на боці РФ. 

Підпис: Аня Лісовенко, 23-річна макіївчанка з позивним «Звьоздочка»

«Малєнькая Звьоздочка» (також відома як «Дочь полка») з радістю веде активну інформаційно-пропагандистську діяльність у соціальних мережах. У своїх численних інтерв’ю Аня не втомлюється повторювати, що війна застала її дитиною.

Скрін зі сторінки «Звьоздочки»

Серед яскравих спогадів дитинства в Ані — те, як вона знайшла на сайті «Миротворець» (громадська організація, яка публікує персональні дані людей, що вважаються авторами сайту ворогами України, — ред.) свою анкету. «Це було смішно», — коментує для пропагандистських ЗМІ цей випадок дівчина.

На «Миротворці» справді є інформація про «Звьоздочку»: там вона фігурує як жертва психологічного насилля і російсько-терористичної пропаганди, а згодом — як бойовичка незаконного збройного формування.

Профіль Анни Лісовенко на сайті «Миротворець»

Зі слів дівчини, коли росіяни окупували східні території України, вона почала ходити в гості до батальйону, що базувався поблизу її дому. Дуже хотіла бути корисною народу Росії. На службу дитину не брали, але командир запропонував альтернативу — прати солдатам речі, прибирати, збирати патрони, а також чистити зброю.

З початку повномасштабного вторгнення Аня повертається з навчання у Москві — там вона вчилася на економіста — на окуповану Донеччину і вступає до інтернаціонального батальйону РФ «П’ятнашка». З грудня Аня — бойовичка-доброволиця окупантської диверсійної штурмової бригади «Ветерани». Там вона видає рації та налагоджує зв’язки, працює зв’язківицею.

Всього 9 років пропаганди й звичайна українська дитина стала навіженою захисницею режиму Путіна.