Нещодавно у Краснодарі застрелили російського капітана 2-го рангу Станіслава Ржицього, який служив на підводному човні «Краснодар». Це один з тих човнів, які з Чорного моря обстрілюють крилатими ракетами Україну. «Слідство.Інфо» виявило, що в окупанта  є рідні у Херсоні та Одесі.

Журналісти «Слідства.Інфо» дослідили соціальні мережі військового РФ Станіслава Ржицького й поспілкувалися телефоном з його українськими родичами.

10 липня під час ранкової пробіжки застрелили заступника начальника міського відділу мобілізаційної роботи та екскомандира підводного човна «Краснодар» Станіслава Ржицького.

Станіслав Ржицький — російський окупант, якого застрелили у липні під час ранкової пробіжки

Ржицький  служив у російському морському флоті все життя. З 2006 року він жив в українському Севастополі, а в 2014-му взяв участь в анексії Криму. Окупант переправляв захоплений український підводний човен «Запоріжжя» із порту в Севастополі.

Ржицький був з тих підводників, які перед повномасштабним вторгненням вже мали бойовий досвід.  З відкритих джерел відомо, що у 2017 році його підводний човен «Краснодар» обстрілював територію Сирії крилатими ракетами.

Батьки Ржицького кажуть, що на момент вбивства військовий РФ вже покинув службу і займався мобілізацією у Росії. Російська влада не коментує тему звільнення Ржицького та не називає точної дати. За інформацією джерел в українській розвідці, Ржицький служив на «Краснодарі» до середини 2022-го. (Доповнено).

У російській соцмережі «Однокласники» журналісти знайшли родичів Ржицького, які нині живуть в Україні. 

Скрін сторінки російського капітана Станіслава Ржицького

Журналісти «Слідства.Інфо» зателефонували родичам російського військового, щоб дізнатися більше про Ржицького. 

«Він не росіянин. Його бабуся українка. Вона в молодості їздила на Курильські острови, там жила з якимось чоловіком і завагітніла від нього. Після цього повернулась в Україну, де народила тата Станіслава», — розповідає родич окупанта  Аркадій Безклубий з Одеси.

Востаннє чоловік й бачив Ржицького ще до 2014 року, коли був на його весіллі у Херсоні: «Це весілля йому організовувала його бабуся, яка жила у Херсоні».

Тітка військового РФ — Тетяна Фрідріх — наразі живе в Херсоні, який майже 9 місяців пробув у російській окупації. Жінка каже, що її племінник приїжджав в Україну ще до 2014 року, тоді ж познайомився зі своєю майбутньою дружиною. 

Родичі російського капітана  говорять, що дізнались про смерть Ржицького з новин.

«Коли у 2014-му Росія напала на Україну, я перестав спілкуватися з родичами, які служать у російській армії. Після того я навіть не цікавився, що з ним та де він», — розповідає син Аркадія Безклубого — Михайло. Чоловік додає, що не може навіть згадувати  про далекого родича у російській армії без нецензурної лексики.

Наразі Росія планує поховати Ржицького в українському Криму, в тимчасово окупованому Севастополі. Саме тут дислокується Чорноморський флот РФ, який бере участь у ракетних обстрілах по українських мирних містах, зокрема й тих, де живуть рідні вбитого окупанта. 

Читайте також: Харківщина: окупант зі спільниками хотів зґвалтувати жінку, але їй вдалося врятуватися