Під час окупації Харківщини російський командир разом з двома іншими військовими РФ зупинили авто з подружньою парою та спланували побити чоловіка, щоб зґвалтувати жінку. Про це довідалися слідчі прокуратури, а журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували цього окупанта.

Українські правоохоронці на початку червня 2023-го повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни під час окупації Харківщини командиру розрахунку ГРВ 1 стрілецького батальйону 202 стрілецького полку 4 окремої мотострілецької бригади армії РФ — Андрію Бублєву.   

Раніше підрозділ Бублєва вважався так званою армією «ЛНР», але зараз він входить до 8 загальновійськової армії південного округу Збройних сил РФ.

22 серпня 2022-го Андрій Бублєв з позивним «Бублік» у формі та з автоматом стояв на перехресті дороги Савинської селищної територіальної громади Харківської області.

Біля сільради окупант зупинив автівку з місцевою подружньою парою під приводом порушення комендантської години, яка ще не настала. 

Бублєв запропонував парі піти з ним і придбати пальне, розуміючи, що в окупації люди не мають такої можливості. Подружжя погодилось, купило пальне й збиралося поїхати додому. Однак Бублєв не відпускав потерпілих і почав погрожувати їм автоматом.

Окупант викликав ще двох «колег», які також були учасниками незаконного збройного формування «ЛНР». Російський військовий разом зі спільниками планував побити чоловіка і зґвалтувати жінку.

Бублєв вдарив у потилицю беззбройного чоловіка, який втратив свідомість і впав у підвал. Окупант зачинив підвал і почав погрожувати жінці, що він разом із двома іншими військовими РФ зґвалтує її. 

Поки окупанти відволіклися, жінці вдалося вибігти до воріт і сховатися за автівкою. Коли двоє військових пішли геть, Бублєв схопив потерпілу за волосся і затягнув у будинок, сказав лягти на диван і роздягатися. Окупант погрожував розстріляти її чоловіка, якщо потерпіла буде пручатися. 

Бублєв не встиг зґвалтувати жінку, оскільки до кімнати зайшов її чоловік, який зумів вибратися з підвалу. «ЛНРівець» сказав потерпілій йти геть, але нікому не розповідати про те, що з нею сталося.

Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували окупанта за сторінками у російській соціальній мережі «Однокласники».

34-річний Андрій Бублєв уродженець Баку (Азербайджан), однак чоловік має громадянство України — він з окупованої росіянами Луганщини.

У військового РФ є маленька донька. Андрій позиціонує себе, як люблячого батька.

Бублєв активно підтримує окупацію Луганщини й Донеччини ще з 2014-го, про що свідчать його численні дописи «за Росію та Путіна».

Ймовірно, окупант долучився до незаконного збройного формування «ЛНР» та пішов воювати за «Новоросію» ще в 2014-му. На його сторінці багато фото у військовій формі.

До повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну Бублєв активно розважається з друзями та фотографується на фоні рекламного постера пропагандистського російського фільму. 

Батьки загарбника також підтримують окупацію Луганщини. Батько окупанта — Ігор Бублєв — публікує на своїй сторінці прапор «ЛНР». Матір Рита Бублєва (у дівоцтві — Барсегян) щира прихильниця російського диктатора Путіна. Жінка публікує дописи про те, що «Путін — це єдиний президент, який заслуговує на повагу». Також Бублєва поширює пропагандистські твердження про народ «Донбасу» та «каральні війська хунти».

Журналісти «Слідства.Інфо» знайшли брата «ЛНРівця» — Віталія Бублєва. Схоже, що чоловік також пішов воювати у так звану армію «ЛНР», однак не встиг поїхати з Андрієм вбивати й ґвалтувати людей на Харківщину, бо у 2021-му загинув. 

Родичка окупанта — Наташа Карасьова — у травні 2022-го опублікувала фото з Бублєвим у військовій формі. «ЛНРівець» у формі з георгіївської стрічкою позує біля авто з літерою «Z». Невдовзі після цього Бублєв поїде на Харківщину.

Наразі невідомо, чи ще живий російський окупант. Він давно не з’являвся у мережі. За свої злочини Андрію Бублєву загрожує довічне ув’язнення.

Читайте також: «Вони стріляли і сміялися»: на Київщині російський окупант вбив чоловіка, який віз їжу багатодітній сім’ї