Дванадцять прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури сформували підрозділ, який воює у складі територіальної оборони Києва. Командує «прокурорським» підрозділом в.о. начальника антикорупційної прокуратури Максим Грищук. 

Журналісти «Слідства.Інфо» поспілкувалися з прокурорами прямо на бойових позиціях. 

 За словами Грищука, спершу він вступив до тероборони з двома колегами-прокурорами.

«Коли ми повністю вивезли матеріали (справ – ред.), я забезпечив евакуацію на Львів. Сам, так би мовити, відпросився на війну. Зробив тоді перекличку – хто їде, хто лишається. Спершу лишилося два прокурори, які сказали, що їхати нікуди не збираються. То ми вирішили йти в територіальну оборону Києва», – каже Грищук. 

Деякі антикорупційні прокурори вивезли родини в безпечне місце, після цього повернулися і долучилися до «прокурорського» підрозділу. 

«Родину до Львова вивіз і назад поїхав. Діти досі нічого не знають. Дружині сказав, що так треба. Спершу сказав, що викликали по роботі, а потім вже розповів правду, коли сюди приїхав», – розповів начальник відділу САП Сергій Козачина. 

Більшість антикорупційних прокурорів не мають військового досвіду, тому прямо на бойових позиціях вчаться поводитися зі зброєю та будувати укріплення. Натомість, в.о. керівника антикорупційної прокуратури Грищук є ветераном війни на Донбасі, зокрема, він захищав Донецький аеропорт. Зараз він ділиться бойовим досвідом з колегами-прокурорами. Після перемоги у війні прокурори обіцяють повернутися до звичної роботи – боротьби з корупцією.