Після окупації Маріуполя та прилеглих міст на сторону росіян перейшло близько 143 українських поліцейських. Про це журналістам «Слідства.Інфо» розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Колабораціонізм у спадок: син шукає патріотів, а батько керує відділом окупаційної поліці».

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповідає, що з моменту окупації Маріуполя та прилеглих міст на сторону ворога перейшло близько 143 поліцейських.

«Цю першу присягу (окупаційній владі, — ред.) приймало 97 поліцейських. Потім остання цифра, яку я можу згадати, це 143 поліцейські, які перейшли на бік ворога (у Маріуполі, Мангуші і Нікольському). Я думаю, що зараз більша цифра насправді», — каже Андрющенко.

За словами посадовця, половина з поліцейських, які перейшли на бік ворога, не пройшла атестацію та була звільнена з української поліції.

«На мою думку, все це непрофесіоналізм, це наслідки проросійського наративу», — каже Андрющенко.

Крім того, Андрющенко розповідає, що зараз на колаборантів чекає нелегка доля — Росія планує їх відправляти воювати проти України.

«Вони (поліцейські, — ред.) ж усі придатні до військової служби, і там в них розпорядження, що якщо ти не пройшов переатестацію, мається на увазі, у «ДНР», то ти маєш йти на фронт», — говорить Петро Андрющенко.

Нагадаємо, що нещодавно СБУ та поліція Запорізької області затримали колаборанта, який, на думку правоохоронців, намагався викрити українських партизанів у тимчасово окупованому Мелітополі. Ним виявився 25-річний Вадим Джантимиров з Маріуполя, який на початку повномасштабного вторгнення переїхав до Мелітополя, де влаштувався в окупаційну поліцію.

Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували, що Вадим Джантимиров є родичем маріупольського поліцейського — Миколи Джантимирова, який на початку повномасштабного вторгнення разом з іншими поліцейськими перейшов на бік ворога.

Читайте також: «Гопота» і антимайданівці: що відомо про херсонських поліцейських-зрадників