35-річний сержант російської армії з позивним «Командир» під час окупації Бучі на Київщині вистрілив цивільному в живіт, при цьому насміхався з пораненого чоловіка. Про це довідалися слідчі прокуратури, а журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували цього окупанта.

Українські правоохоронці 30 квітня 2023-го повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни під час окупації Київщини сержанту, інструктору 36-ої окремої мотострілецької бригади збройних сил РФ Максіму Біленку.

27 березня 2022-го Біленко перебував у місті Буча Київської області. Окупант побачив беззбройного цивільного біля автівки й вистрілив йому в живіт.

Місцева мешканка почула постріл і підійшла до потерпілого. Біленко почав вихвалятися перед іншими військовими РФ, що це зробив він, і насміхався з пораненого, який стікав кров’ю.

Жінка благала російських військових відвезти чоловіка у лікарню. Тільки після довготривалих вмовлянь, росіяни поклали пораненого цивільного до БТРа і відвезли в Ірпінську центральну лікарню.

Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували російського окупанта за сторінками у «ВКонтакті» та «Однокласниках».

Сержанту Максіму Біленку 35 років, він разом з дружиною і сином проживає у місті Чита Забайкальського краю РФ.

На відміну від багатьох своїх колег-окупантів, Біленко не вперше в Україні. Журналісти знайшли його стару сторінку в «Однокласниках», на якій вказано місце проживання — місто Лозова, Україна. Сестра окупанта теж з Лозової.

На спільній світлині за 2018 рік вони з родиною фотографуються в окупованому Криму. Також на сторінці Біленка є світлини з подорожі у Львів.

Біленко до повномасштабного вторгнення Росії вів активний спосіб життя — брав участь у спортивних змаганнях, займався дайвінгом, подорожував.

Після окупації українського Криму військовий РФ зі своєю дружиною регулярно відвідував півострів, хизуючись численними фотографіями з відпочинку.

На своїй сторінці у російській соцмережі «ВКонтакті» Біленко показує захоплення диктатором Владіміром Путіним.

У 2014-му році, коли РФ окупувала частину Донецької та Луганської областей України, Біленко радісно фотографується на танку з написом «На Берлін».

 

Також окупант кепкує зі збиття пасажирського літака російськими окупантами біля Донецька, внаслідок чого тоді загинуло 298 людей.

Скрін зі сторінки Максіма Біленка

Максім Біленко захоплюється відомою грою в танки. Можливо, окупант захотів втілити своє віртуальне хобі в життя, тому приїхав вбивати мирне населення України.

Дружина окупанта — Марія Кухарчук — активно публікує на своїй сторінці пропагандистські відео з військовими РФ.

За тиждень до повномасштабного вторгнення жінка взяла участь у військово-спортивній грі, яка імітує бойові дії.

Дружина окупанта у військовій формі зі зброєю бере участь у військово-спортивній грі

Окупант регулярно заходить на свою сторінку у «ВКонтакті». Наразі невідомо, чи він далі воює в Україні. За скоєні злочини Максіму Біленку загрожує позбавлення волі строком від 8 до 12 років (стаття 438 КК України).

Читайте також: Танкіст з Бурятії захопив у заручники цивільного українця, щоб втекти від ЗСУ