31-річний командир танка армії РФ з Бурятії під час спроби окупації Київщини тримав цивільного у заручниках, погрожуючи йому розстрілом. Про це довідалися слідчі прокуратури, а журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували цього окупанта.

Українські правоохоронці у грудні 2022-го повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни під час окупації Київщини командиру танка 5-ої танкової бригади 36-ої загальновійськової армії Східного військового округу армії РФ Алєксєю Халудорову.

Наприкінці лютого ЗСУ розгромили підрозділ Халудорова біля села Копилів Київської області. Командиру танка вдалося втекти й сховатися у лісі. Окупант шукав способи безпечно вийти до місця розташування російських військових і вирішив взяти у заручники місцевого мирного жителя. 

Халдуров напав на цивільного, якого помітив на приватній фермі в селі Фасова. Погрожуючи зброєю, військовий відібрав у чоловіка мобільний телефон і наручний годинник та змусив потерпілого переховувати його на фермі.

Протягом двох днів Халдуров знущався з чоловіка, демонстративно знімав запобіжник з автомата й погрожув його розстріляти. Росіянин наказав чоловіку провести його до села Копилів, де, на його думку, стояв підрозділ збройних сил РФ. По дорозі потерпілому вдалося втекти. Окупант, на жаль, теж втік.

Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували російського окупанта за сторінками у соціальній мережі «ВКонтакті». Алєксєю Халудорову 31 рік, він мешкає у місті Улан-Уде (Республіка Бурятія).

Окупант одружений і має сина, яким хизується на своїй сторінці у «ВКонтакті». Чоловік презентує себе як люблячого й дбайливого батька. 

До того, як окуповувати українські землі, російський військовий закінчив Бурятський державний університет, де брав участь у футбольних спортивних змаганнях.

Окупант вів досить активне життя — подорожував, брав участь у різних заходах. Зокрема, на одному з них Халудоров стоїть у національному бурятському костюмі, розмахуючи прапором партії диктатора Путіна «Єдіная Росія».

Судячи зі сторінки окупанта, Халудоров сповідує буддизм. І хоча ця релігія розглядає службу в армії як небажану, це не завадило йому одягнути військову форму та поїхати вбивати мирних жителів України.

Журналісти «Слідства.Інфо» також знайшли сторінку окупанта у тіктоці. До повномасштабного вторгнення РФ в Україну Халудоров намагався стати блогером — він публікував відео з поїздок нічним містом та маленьким сином на передньому сидінні авто. 

 

Однак блогерській кар’єрі завадив наказ Путіна про окупацію сусідньої країни й вбивство її мирних мешканців. Останнє відео у мережі датується жовтнем 2021-го. Ймовірно, Халудоров разом з іншими окупантами готувався до вторгнення в Україну. Військовий РФ ще живий і регулярно заходить на свою сторінку у «ВКонтакті». Невідомо, чи перебуває він наразі в Україні.

Російському окупанту за скоєні злочини загрожує до 12 років ув’язнення (стаття 438 КК України, частина 1).

Читайте також: Вірив у «слов’янську енергетичну систему»: українець, який коригував ракетні удари по Миколаєву, отримав 15 років тюрми