34-річний росіянин Джабраїл Юсупов під час окупації села Новопетрівка у Миколаївській області шукав місцевих, які допомагали українському війську, викрадав їх та бив. Українські правоохоронці повідомили йому про підозру, а журналісти «Слідства.Інфо» знайшли соціальні мережі окупанта та ідентифікували його командира.

7 листопада 2023 року СБУ повідомила про підозру в порушенні законів та звичаїв війни росіянину Джабраїлу Юсупову. Він служить у 205-ій окремій мотострілецькій козацькій бригаді Сухопутних військ Збройних сил РФ. Частина солдатів з цієї бригади з 18 березня по 10 листопада 2022 року дислокувалась в окупованому селі Новопетрівка Баштанського району Миколаївської області.

Окупанти проводили рейди у домівки українців, залякували місцевих й погрожували фізичною розправою, щоб отримати корисну інформацію для своїх військ.

Джабраїл Юсупов з позивним «Габріель» з іншими окупантами розробив план пошуку та покарання жителів Новопетрівки, які, на думку російських військових, допомагали українській армії. 

У підозрі йдеться про декількох чоловіків, які постраждали від російських військових. Одного українця окупанти вивезли в поле і кілька годин тримали в ямі. Іншого — на сусідню ферму і помістили там у залізничний вагон, в якому потерпілий провів ніч: на холоді, в антисанітарних умовах і без їжі. Ще одного чоловіка росіяни закатували, стратили пострілом в голову, а тіло вивезли на околиці села.

34-річний Джабраїл Юсупов проживає у місті Кизилюрт (Дагестан), що за понад 1600 км від Миколаївщини. 

З соціальних мереж Юсупова складається враження, що він звичайний росіянин, який обожнює Путіна, відпочиває і фотографується з друзями. 

У одному з сюжетів російських пропагандистів Юсупов розповідає, що керує розвідувальним дроном, коригує вогонь артилерії та виявляє позиції українців. Понад усе окупант хоче повернутися додому. Аби це скоріше сталося, на його думку, треба старатись «швидше зламати хребет цій нацистській сволоті», тобто українцям. За свої дії у війні проти України окупанта навіть нагородили медаллю Жукова.

Журналістам «Слідства.Інфо» вдалося ідентифікувати командира окупанта Юсупова — лейтенанта Владіміра Олешнікова з позивним «Саратов». 

Олешніков зізнався у сюжеті для російських ЗМІ, що брав участь в окупації міста Снігурівка в Миколаївській області. Поряд знаходиться село Новопетрівка, де Юсупов зі своїми «колегами» знущався з людей.

«Саратов» за свої «подвиги» теж отримав нагороду, але не медаль, а цілий «Орден Мужності». Російському командиру вручили орден в окупованій Новій Каховці.

Наразі невідомо, де знаходиться російський окупант Джабраїл Юсупов та його командир. За скоєні злочини Юсупову загрожує ув’язнення до 15 років (частина 1 статті 438 КК України).

Читайте також: Росіянин катував струмом людей на Харківщині, а тоді поїхав насолоджуватися життям в окупований Луганськ