6

Німецький виробник ліків купує частину українського фармацевтичного бізнесу “Біофарма” у скандального мільярдера і колишнього регіонала Василя Хмельницького, а також у його партнера Костянтина Єфименка. Група компаній “Біофарма” фігурує у кримінальних провадженнях українських правоохоронців.

Про це повідомляє “Слідство.Інфо” з посиланням на реєстр судових рішень.

На початку грудня 2019 року стало відомо, що група компаній STADA з штаб-квартирою в Німеччині придбала виробничі потужності “Біофарми” у Білій Церкві.

Про це повідомив очільник українського уряду Олексій Гончарук. “Україна продовжує приваблювати світових лідерів своїм потенціалом, розширюючи нашу присутність на міжнародних ринках”, — написав він у себе на сторінці у Facebook, назвавши “Біофарму” “провідною українською компанією”.

STADA планує розвивати напрямок генеричних, тобто замінників оригіналів, та безрецептурних препаратів. Натомість акціонери “Біофарми”, зокрема Василь Хмельницький та Костянтин Єфименко, збережуть плазмовий бізнес компанії, а саме виробництво препаратів з донорської крові. Завершити угоду планують у грудні цього року.

До групи компаній “Біофарма” входять, зокрема, фірми “Фармацевтичний завод “Біофарма”, “Біофарма Плазма”, “Біофарма-Інвест”, “Біофарма-Плазма-Інвест”, бенефіціарним власником яких є кіпрська фірма “Ніобера Інвестментс Лімітед”, заснована Хмельницьким та Єфименком.

Василь Хмельницький був депутатом Верховної Ради впродовж 16 років, починаючи з 1998-го року. 2007-го року він увійшов до Партії регіонів. У 2014-му голосував за скандальні диктаторські закони 16 січня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Обладнання на 30 мільйонів: Чому в інституті раку роками не запускають апарат для онкохворих

Хмельницький фігурував у журналістських розслідуваннях. Зокрема, за даними медіа, компанія, пов’язана з бізнесменом, була учасником схеми з приватизації 50 мільйонів гривень державних коштів. За підрахунками інвесткомпанії Dragon Capital статок Хмельницького — 201 мільйон доларів або близько п’яти мільярдів гривень.

Інший співвласник “Біофарми” Костянтин Єфименко був міністром транспорту і зв’язку за часів Януковича. 

Фірми з групи “Біофарма” фігурують у кримінальних провадженнях українських правоохоронців. Так, за даними Державного бюро розслідувань, фармкомпанія впродовж 2016-2018 років укладала фіктивні угоди з підконтрольними їй підприємцями.

Також “Біофарма” фігурує в іншому кримінальному провадженні, яке влітку цього року почала розслідувати Служба безпеки України.

За даними слідства, “Фармацевтичний завод “Біофарма” кілька років незаконно експортував препарати з донорської крові, хоча на це потрібен спеціальний дозвіл від Кабінету міністрів. Ця фірма не мала такого дозволу від українського уряду, право на експорт належав спорідненій компанії — “Біофарма Плазма”. Таким чином, група компаній “Біофарма”, за версією правоохоронців, вивезла за кордон більше препаратів на основі донорської крові, ніж це дозволяє українське законодавство. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Наглядовій раді інституту раку два небіжчики на ексрегіоналка Бахтєєва