Голова Фастівського райсуду Київської області Любов Буймова ухвалила провести судове засідання в режимі відеоконференції з незаконним судом Російської Федерації в окупованому Севастополі.

Про це повідомляє «Слово і діло».

В ухвалі від 21 серпня 2020 року йдеться про проведення судового засідання щодо кримінальної справи з підозрюваним, який перебуває в розшуку, у режимі відеоконференції із Гагарінським районним судом міста Севастополя.

«Доручити Гагарінському районному суду м. Севастополя проведення відеоконференції та забезпечити можливість Кутікову Олександру Вікторовичу приймати участь у справі в режимі відеоконференції, встановивши його особу», — зазначила суддя в ухвалі. 

Копію ухвали суддя розпорядилася направити Гагарінському суду Севастополя для організації проведення відеоконференції з підозрюваним Олександром Кутіковим, визнавши в такий спосіб владу суду, створеного на анексованому півострові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як «чорний» реєстратор переписав будівлю Верховної Ради на людину з окупованого Луганська

Відповідно до Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», встановлення зв’язків державних органів України з незаконними установами окупантів можливе лише за певних умов. Так, це дозволяється виключно для забезпечення національних інтересів України, захисту прав і свобод українців, виконання міжнародних договорів, які повинна погодити Верховна Рада, та сприяння відновленню в межах тимчасово окупованої території конституційного ладу України.

Зазначимо, що опублікована виданням ухвала не має мотивувальної частини — а отже, обґрунтування такого рішення судді наразі невідоме.

«Суддя повинна була мотивувати таке своє рішення, — зазначив “Слідству.Інфо” член Громадської ради доброчесності Роман Маселко. — Є певна заборона і взаємодіяти (з органами влади окупованих територій, — Ред.) можна лише для певних цілей, інші цілі незаконні. Якщо ти вступаєш у взаємодію, то маєш ретельно це обґрунтувати. Якщо немає обґрунтування, то це, як мінімум, ставить під сумнів саме рішення, відповідно, впливає негативно на авторитет правосуддя. Як максимум — ти порушуєш закон».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експорт в окупований Крим і несплата податків: кому віддали в управління Херсонський морпорт

Нагадаємо, у 2018 році суддя з Дніпра та колишня кандидатка до Верховного суду Вікторія Батманова звернулася до суду так званої «ДНР», щоб відсудити у свого вітчима будинок в Донецьку. Жінка звернулася в так званий «ворошиловський міжрайонний суд Донецька ДНР», а згодом — і до «верховного суду ДНР». У заявах українська суддя послалася на так звану «конституцію ДНР» й «тимчасовий порядок здійснення судочинства, затвердженого наказом голови верховного суду ДНР».