Марія Горбань, Слідство.Інфо

Суддя з Дніпра та колишня кандидатка до Верховного суду Вікторія Батманова звернулася до суду так званої «ДНР», щоб відсудити у свого вітчима будинок в Донецьку.

За інформацією дніпровського видання «Відкритий», вітчим Вікторії Батманової жив з її матір’ю в цивільному шлюбі. Після її смерті два роки тому він забажав залишитися в будинку, записаному на Вікторію Батманову. Та відмовила йому й звернулася в так званий «ворошиловський міжрайонний суд Донецька ДНР», а згодом — і до «верховного суду ДНР». У заявах українська суддя послалася на так звану «конституцію ДНР» й «тимчасовий порядок здійснення судочинства, затвердженого наказом голови Верховного суду ДНР».

У справі щодо будинку її матері Батманову викликали до «ворошиловського райсуду Донецька». Слідство.Інфо зателефонувало за номером з ухвали «суду» та зв’язалося з мешканцем Донецька Олександром Поповиченком, який назвався адвокатом Батманової. «Документи справжні, я сам їх завіряв, усе справжнє», — запевнив він. Людина з ім’ям Олександр Поповиченко є на сайті «юристднр.рф» у переліку адвокатів.

Коментар самої Вікторії Батманової Слідство.Інфо наразі не отримало — її помічниця сказала, що суддя в декретній відпустці.

Вікторія Батманова з 2007 року працювала суддею в Куйбишевському районі Донецька, де з часом стала головою суду. У 2013 році Батманову призначили суддею безстроково. Після початку бойових дій перевели в Жовтневий районний суд Дніпра. У жовтні 2018-го Батманова подавалася як кандидатка до Верховного суду, але не пройшла тестування. Хоча вища кваліфікаційна комісія визнала її «такою, що відповідає займаній посаді».