Вища рада правосуддя відправила суддю Верховного Суду Валентину Сімоненко у відставку, яка передбачає пожиттєве утримування на суму близько 100 тисяч гривень щомісячно. Суддя їздила в Крим після його анексії Росією, а її чоловік продовжував співпрацю з адвокаткою-зрадницею на півострові. Також суддя висловлювалася проти судової реформи та електронного декларування.

Валентина Сімоненко пішла у відставку з 31-річним стажем з посади судді Верховного Суду. Суддя у 2017 році була визнана Громадською радою доброчесності (ГРД) такою, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики.

Суддя Верховного Суду Валентина Сімоненко

До такого висновку ГРД прийшла, зокрема, через те, що в окупованому Криму живе її рідна сестра — Жанна Курило. ГРД вважає її рідною сестрою через те, що вона та Валентина Сімоненко у дівоцтві мали прізвище Савраніна й по батькові вони обоє Миколаївни.

На момент перевірки Валентини Сімоненко ГДР її сестра працювала в органах окупаційної влади Севастополя на посаді начальниці відділу законодавчої техніки і систематизації законодавчого апарату законодавчого зібрання міста Севастополя. 

Сімоненко має не тільки сестру в Криму, а ще й відвідувала півострів після анексії Росією — 28 червня й 20 листопада 2014-го.

Суддя Сімоненко пов’язана з Кримом через її чоловіка (нині колишнього) — Сергія Сімоненка. Він заснував в окупованому Севастополі Адвокатське об’єднання «Сімоненко и Партнери», яким керує Світлана Бикова. Жінка зареєструвалася одночасно адвокаткою на підконтрольній території України та в окупованому Криму.

«Таким чином, є підстави припускати, що керівник Адвокатського Об’єднання «Сімоненко и Партнери», засновником якого є чоловік (Валентини Сімоненко, — ред.) Сімоненко Сергій Олександрович, Бикова Світлана Вікторівна здійснює адвокатську діяльність на тимчасово окупованій території України згідно з законодавством країни-агресорки — Російської Федерації», — пишуть у своєму висновку ГРД.

Цікаво, що між Сергієм Сімоненком і Світланою Биковою є зв’язок не тільки через це адвокатське об’єднання. Наприклад, Бикова є керівницею підприємства «Фірма Еталон-С». Ця компанія зареєстрована за однією адресою з трьома іншими фірмами,  серед засновників та учасників яких є чоловік судді.

Сергій Сімоненко зберіг ділові відносини після окупації Криму з вже російською адвокаткою Биковою, поки його дружина Валентина Сімоненко була на посаді судді. 

За інформацією ГРД, суддя Сімоненко дискредитувала ідею електронного декларування. Вона пов’язувала пограбування судді Вищого господарського суду України з тим, що він подав електронну декларацію. Також суддя виступала проти судової реформи.

Попри скандальні заяви, зв’язок з Росією, Сімоненко залишилася суддею, потрапила до Верховного Суду і пішла 3 березня 2023 року у відставку. Тепер держава зобов’язана їй вже як судді у відставці щомісяця пожиттєво виплачувати близько 100 тисяч гривень з бюджету.

Раніше журналісти зі «Слідства.Інфо» дослідили список суддів, яких Вища рада правосуддя відправила у відставку. Можливість піти у відставку після 20 років служіння державі передбачена лише для тих, хто не брав хабарів, судив чесно і тих, хто не має відкритих дисциплінарних проваджень. Розмір пожиттєвої виплати залежить від стажу судді та його зарплатні. У середньому судді отримують майже 100 тисяч гривень щомісяця.

Журналісти виявили, що за 2023 рік у відставку пішло 168 служителів Феміди, багато з яких мають сумнівну репутацію. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну держава витратила на пенсії суддів понад 5 мільярдів гривень.

Читайте також: Суддя допоміг звільнити з-під варти вбивцю Гонгадзе, а тепер отримує від держави щорічні мільйонні виплати