Етична рада провела співбесіди кандидатів на посаду члена ВРП, серед цих кандидатів є суддя Київського окружного адміністративного суду Наталія Панченко. Вона живе у квартирі, яку купила матір, але суддя не може пояснити звідки кошти на цю покупку. У 2013 суддя купила доньці дорогу машину, на яку в неї не вистачало коштів. Панченко пояснила, що економила на харчах та житлі, бо усім цим її забезпечувала держава. А донька після завершення університету заробила свій перший мільйон. Пізніше, 19 червня, Панченко відкликала свою кандидатуру на посаду члена ВРП.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

4 червня 2024 року Етична рада провела співбесіди з трьома кандидатами на посаду членів у Вищу раду правосуддя від Президента України. Однією з цих кандидатів була суддя Київського окружного адміністративного суду Наталія Панченко.

Суддя Наталія Панченко / скриншот з трансляції співбесіди на «Судовій владі України»

Перше, що зацікавило членів Етичної ради, — дві квартири в Києві, які купили родичі Панченко у 2010 та 2012 роках. Однією з них суддя користується досі, а у іншій жила довгий час. 

Хочеш знати правду, яку від тебе приховують? Підтримай нашу роботу, щоб ми могли робити більше розслідувань!

Ту квартиру, у якій живе зараз суддя, купила її матір за кошти, які дала їй родина. Панченко вважає, що не може запитувати у матері, звідки у неї гроші на такі покупки.

«З моменту придбання цієї квартири пройшло багато часу. Вимагати у моєї матері певних документів на підтвердження того, яким чином їй фінансово допомогли купити квартиру, є не зовсім правильним», — каже Панченко.

Запитання були й до походження коштів у сестри Панченко, щоб купити квартиру, де суддя жила довгий час. Згідно з інформацією з податкової, дохід сестри судді з 1998 по 2012 рік дохід складав 628 тисяч гривень і цього не вистачило б, щоб купити нову квартиру. Панченко каже, що дала Етичній раді документи, які підтверджують, що її сестра мала достатньо грошей, щоб купити собі квартиру. 

Цікаво, що хоч цими квартирами користується кандидатка та її сестра, але вони зареєстровані на їх матір, яка живе у Черкаській області. Матір не проживала у цих квартирах від моменту їх купівлі. Панченко не змогла пояснити, навіщо реєструвати майно на матір, яка ним не користується.

У 2013 році донька Панченко купила авто Audi Q7 за 680 тисяч гривень. Цим авто користувалась суддя. Панченко пояснила, що купила авто за сімейні заощадження, але фактично судді не вистачило б тих коштів, які вказані у її декларації.

«Я вмію економити», — каже Панченко і додає, що вона не витрачала кошти на житло, бо була забезпечена ним від держави, а харчувалась пайками, які отримував її  чоловік-військовий. 

Незадовго після купівлі нового авто, чоловік Панченко придбав мотоцикл за $470, коли його ринкова вартість складала $7100.

Також Етична рада виявила, що суддя продала Toyota RAV4 за 100 гривень. Панченко пояснила, що авто продали так дешево, бо воно сильно постраждало після ДТП.

Донька Панченко після завершення навчання у 2015 році заробила свій перший мільйон, надаючи юридичні послуги, а у 2017 році — заробила ще понад 2,5 млн грн. Усі ці кошти донька Панченко одразу знімала з рахунку готівкою. Суддя каже, що її донька не довіряла банкам у той час, а заробила стільки коштів просто виконуючи свою роботу.

Попри успішну роботу доньки у юридичній сфері, суддя Панченко не знала, що її донька отримала адвокатське посвідчення й не зазначила цього в декларації.

Читайте також: Суддя закрив справу й «відправив нах*р» винного, а ВРП не побачила у цьому проблеми