Правоохоронці підозрювали компанію ПрАТ «ШВЕДСЬКО-УКРАЇНСЬКА ГРУПА — «SU GROUP» у тому, що її директор продав «Хмельницькводоканалу» за 4,9 млн насос, який на ринку коштує вдвічі дешевше. Після декількох років розслідування справу закрили через збіг строків давності. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

У травні 2018 року Міське комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» оголосило тендер на технічне переоснащення головної каналізаційної насосної станції у місті. На це з бюджету виділили 7 млн грн.

На тендер прийшло дві компанії, які змагались за те, щоб отримати підряд. Найменшу ціну за свої послуги запропонувала Приватне акціонерне товариство «ШВЕДСЬКО-УКРАЇНСЬКА ГРУПА — «SU GROUP» й з ним уклали договір. Згідно з угодою, компанія мала до кінця 2018 року виконати усі роботи, зокрема замінити насос у каналізаційній насосній станції.

Після виконання усіх робіт правоохоронці перевірили цю угоду й виявили порушення, на основі яких відкрили кримінальне провадження. Правоохоронці вважають, що директор компанії «ШВЕДСЬКО-УКРАЇНСЬКА ГРУПА — «SU GROUP» Анатолій Федоренко поставив у «Хмельницькводоканал» насос вдвічі дорожчий, ніж його продають на ринку. Чоловік купив насос у експортера за 2,3 млн грн, а продав «Хмельницькводоканал» за 4,9 млн грн. Правоохоронці вважають, що недбале виконання службових обов’язків Анатолієм Федоренком призвело до збитків українського бюджету на 2,6 млн грн.

Цю справу слухали у суді з лютого 2022 року, а 10 листопада 2023 року її закрили у зв`язку із закінченням строків давності та звільнили від відповідальності Анатолія Федоренка.

У коментарі журналістам «Слідства.Інфо» представник компанії «ШВЕДСЬКО-УКРАЇНСЬКА ГРУПА — «SU GROUP» розповів, що, на його думку, правоохоронці не розібралися у деталях постачання та встановлення насоса і доказом цього є те, що справу закрили.

Конкретно випадок з постачанням насоса за 4,9 млн грн й можливою переплатою у компанії не коментують, але загалом кажуть, що ціллю бізнесу є заробіток і держава ніяк не регулює, скільки компанія має закладати доходу під час постачанню будь-чого.

Згідно з інформацією з аналітичної системи YouControl ПРАТ «ШВЕДСЬКО-УКРАЇНСЬКА ГРУПА — «SU GROUP» з’явилася на ринку в 1996 році. Компанією зараз володіє Віталій Жигун та Анатолій Федоренко, який також і керує бізнесом.

З початку роботи Prozorro компанія підписала угод з держзамовниками на 646 млн грн.

Читайте також: Крадіжка 4,6 млн грн під час війни: у Києві правоохоронці підозрюють компанію у викраденні держкоштів на ремонті дороги