Дмитро Реплянчук, Слідство.Інфо

Суд зобов’язав зареєструвати нардепа-втікача Онищенка кандидатом на вибори, бо той «представляв Україну» на кінних змаганнях.

Апеляційний адмінсуд зобов’язав Центральну виборчу комісію зареєструвати нардепа-утікача Олександра Онищенка кандидатом у народні депутати на позачергові вибори до Верховної Ради. Відповідне рішення ухвалив Шостий апеляційний адміністративний суд на засіданні 21 червня. Слідство.Інфо має у розпорядженні текст рішення.

Зазначимо, що відповідно до українського законодавства, реєструвати кандидатом в народні депутати можна громадян України, які протягом п’яти років до виборів постійно проживали в її межах. Утім, як відомо, Олександр Онищенко покинув країну у 2016-му році. Його позбавили депутатської недоторканності і оголосили у розшук. У зв’язку з цим раніше ЦВК відмовлялася його реєструвати на вибори.

Утім, Онищенко подав у суд на рішення Центральної виборчої комісії. У своїй автобіографії як кандидат він написав, що з 2016 року й по теперішній час перебуває поза межами держави, бо нібито представляв Україну на змаганнях із кінного спорту «у статусі вершника». На підтвердження Онищенко надав лист від Громадської організації «Всеукраїнська федерація кінного спорту України». Суд пристав на його аргументи і задовольнив клопотання.

«Колегія суддів зазначає, що вказані документи підтверджують поважність причини виїзду Онищенка за межі України з 2016 року по даний час», – йдеться у рішенні суду.

Відтак, нардеп-утікач Онищенко зможе балотуватися на 93-му окрузі Київської області.

Нагадаємо, що Онищенко є фігурантом низки кримінальних проваджень. Зокрема, за версією детективів НАБУ, Онищенко та його поплічники продавали газ держпідприємства “Укргазвидобування” через «псевдобіржі», тому держава втратила понад 1,5 мільярда гривень.

Торік Слідство.Інфо опублікувало фільм-розслідування «Клуб книголюбів». У матеріалі йдеться про те, як соратники Петра Порошенка домовлялися про купівлю посад і голосів для ухвалення вигідних для президентської партії рішень за посередництва Онищенка.

У листуванні, яке отримали журналісти, у Верховній Раді продавали не лише політично вигідні законопроекти, а й законопроекти, які полегшували би ведення бізнесу для них.

Журналісти Слідства.Інфо опублікували переписки Олександра Онищенка з членами «Блоку Петра Порошенка», зокрема, і з першим заступником голови фракції Ігорем Кононенком. Онищенко був посередником між соратниками Порошенка та Юлією Тимошенко й домовлявся про купівлю голосів і розрахунок.

Під час підготовки фільму «Клуб книголюбів» у травні 2018 року журналісти Слідства.Інфо написали заяву про злочин і прийшли на допит до НАБУ у справі Онищенка. Вони надали детективам флеш-накопичувач з аудіозаписом розмови з Онищенком у 2016 році та фотознімками переписки, які колишній народний депутат сам дозволив зробити журналістам.

НАБУ раніше отримало доступ до номера телефону нардепа Олександра Онищенка— від січня 2015-го до грудня 2016 року. За версією детективів, Онищенко використовував номер для політичних домовленостей.