Начальник відділу прокуратури Київської області Сергій Красножон фігурує в листуванні, яке опинилося в розпорядженні журналістів. У ньому міститься інформація про те, що посадовець сповіщав так званого “короля контрабанди” Вадима Альперіна про заплановані слідчі дії правоохоронців.

Про це йдеться у новому фільмі-розслідуванні “Король контрабанди”.

Постать Альперіна доволі відома. Зокрема, президент Зеленський називав його “хрещеним батьком української контрабанди” і навіть оголошував винагороду за інформацію про нього. 

У фільмі, який “Слідство.Інфо” оприлюднило напередодні, 26 лютого, розповідається про те, як відомий одеський бізнесмен міг системно підкуповувати суддів, прокурорів та поліцейських. У розпорядженні журналістів опинилася “чорна бухгалтерія” та листування Альперіна, з яких випливає, що бізнесмен міг платити хабарі за переслідування конкурентів та правоохоронців, які вели розслідування проти підконтрольних йому компаній.

Одеський порт/ФОТО Слідство.Інфо

Так, згідно з документами, які отримали журналісти від власних джерел, у листопаді 2017 року Вадим Альперін листувався з посадовцем прокуратури Київської області Сергієм Красножоном. Він отримував повідомлення у месенджері Telegram від абонента, підписаного в його телефоні як “Прокур.Сергей.область”. У повідомленнях йшлося про те, що група правоохоронців, яка вела розслідування щодо Альперіна, виїхала до Одеси. Чоловік пропонував бізнесмену за грошову винагороду дізнатися деталі цієї справи та плани правоохоронців.

Особу Сергія Красножона журналісти встановили за допомогою спеціальних програм, що розпізнали його номер. У коментарі репортерам прокурор заявив, що не знайомий з Альперіним і ніколи не передавав йому інформацію за хабарі. На уточнююче запитання, хто з його номеру надсилав повідомлення, посадовець прокуратури відповів: “Ми ж в кабінеті не по одному сидимо. Я і комп’ютер залишаю в кабінеті, і все залишаю в кабінеті”.

 

Прокурор Сергій Красножон під час спілкування з репортерами/ФОТО Слідство.Інфо

Як ми вже повідомляли, окрім прокурора Красножана, Альперін також був на зв’язку із головою Одеського окружного адміністративного суду Олегом Глуханчуком. Він міг допомагати бізнесмену Вадиму Альперіну вирішувати проблеми в судах, що стосувалися підконтрольних йому компаній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Клуб книголюбів: Таємні домовленості українських політиків

Нагадаємо, що детективи НАБУ затримали Вадима Альперіна торік у листопаді. За даними слідства, він є очільником злочинної організації, яка махінаціями незаконно завозила товари в Україну. Через цю схему держава втратила майже 78 мільйонів гривень. Суд призначив йому заставу в 70 мільйонів гривень, яку бізнесмен сплатив і вийшов із СІЗО. Зараз він на свободі. 

Вадим Альперін (посередині) разом з адвокатами під час судового засідання/ФОТО Слідство.Інфо

Крім Альперіна правоохоронці затримали ще 10 осіб, які підозрюються у скоєнні злочинів, пов’язаних з порушеннями митного законодавства. Серед них був і заступник начальника Київської митниці Сергій Тупальський.

Зауважимо, що Альперіна вже арештовували в листопаді 2017-го. Тоді його підозрювали в спробі дати співробітнику НАБУ 800 тисяч доларів хабаря. Утім, тоді він так само вийшов під заставу. Зараз ця справа слухається в Печерському суді Києва.