27 березня команда «Слідства.Інфо» презентує документальний фільм про сексуальне насильство проти українських чоловіків, яке вчиняли військові російської армії у катівнях Херсона. Стрічка «Він Теж: Історії українських чоловіків, скривджених росіянами» розповідає про знущання з українців, які опинилися в окупації і утримувалися у херсонських катівнях за активну проукраїнську позицію. Щоб примусити до співпраці та зламати чоловіків психологічно, росіяни ґвалтували їх або погрожували зґвалтуванням.

Про це повідомляє редакція розслідувальної агенції.

«Я вдячна чоловікам, які довірилися нам і розповіли свої історії. Треба мати силу і мужність, аби пережити такий досвід і розповісти про сексуальне насильство, яке проти них вчиняли російські військові. Якщо ми будемо про це говорити, то можемо сподіватися, що у майбутньому це не повториться», — зазначила журналістка, яка працювала над фільмом, Яна Корнійчук.

Виконавча директорка «Слідства.Інфо» Анна Бабінець наголошує на тому, що у суспільстві ця тема є табуйованою і що про це треба говорити. 

«Зґвалтування та спроби зґвалтування чоловіків під час війни — це окремий жорстокий злочин, про який майже не говорять. Ми вирішили порушити цю тему, попри її важкість та табуйованість. Росіяни навмисно так по-звірячому знущалися з українських чоловіків, бо були впевнені, що вони мовчатимуть. Але ми розповімо про все це у деталях», — пояснює Анна Бабінець.

Премʼєра фільму відбудеться 27 березня о 18:00 у Києві. Зареєструватися на подію можна за покликанням. Після показу фільм буде доступний на YouTube-каналі «Слідства.Інфо».

Читайте також: «Відпустили за 100 тисяч гривень»: російський окупант брав участь у зґвалтуванні чоловіка в Херсоні