Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували російського військового, який був причетний до зґвалтування цивільного мешканця Херсона. Окупант таким чином хотів дізнатися щось про ЗСУ. Це військовослужбовець 143 полку оперативного призначення  50-ї окремої бригади оперативного призначення федеральної служби військ національної гвардії РФ — 23-річний Роман Попов. 

Про це повідомляє «Слідство.Інфо» з покликанням на повідомлення про підозру.

Російські військові затримали херсонського підприємця у серпні 2022 року під час окупації Херсонщини. Понад два тижні чоловіка утримували в ізоляторі тимчасового тримання, де росіяни облаштували катівню. За цей час російські військові били чоловіка з метою дізнатися місцеперебування знайомих із ЗСУ та Національного корпусу України. Незаконне утримання потерпілого супроводжувалося роздяганням та завданням ударів електрошокером по тулубу та статевому органу. 

Коли чоловік не погодився надавати інформацію, до нього застосували сексуалізоване насильство. Херсонські слідчі встановили окупанта — Романа Попова який разом з трьома іншими російськими військовими тримав потерпілого, аби він не міг рухатися, у той час, як ще один солдат РФ намагався зґвалтували потерпілого і фактично здійснив зґвалтування шляхом анального проникнення з використанням кулькової ручки. 

Його також впізнав потерпілий, якого військові РФ викрали та понад два тижні утримували і катували в ізоляторі тимчасового тримання. Після катувань окупанти взяли 100 тисяч гривень з дружини українця і лише після цього відпустили чоловіка. 

Роман Попов мешканець міста Біла Калитва, що у Ростовській області. Він стрілець 143-го полку оперативного призначення 50-ї окремої бригади оперативного призначення федеральної служби військ національної гвардії РФ. 

Паралельно з участю у війні, Роман, ймовірно, навчається на четвертому курсі у державному бюджетному професійному навчальному закладі Ростовської області «Ростовський-на-Дону коледж зв’язку та інформатики». 

Журналісти знайшли сторінку Романа у «ВКонтакті»: там у нього порожній акаунт та декілька фотографій.

У збережених фотографіях Романа — зображення з нацистською символікою.

 

Крім цього, журналісти знайшли сторінку мами Романа Попова в «Однокласниках». Жінка публікує фото з родиною та своїми синами. У Романа є старший брат Нікіта, який, схоже,  теж служить у російській армії. 

Сама ж мати — Світлана Попова (Феофілова) — ставить лайки під пропагандистськими публікаціями. 

Журналісти зателефонували Роману, аби дізнатися, чи причетний він до скоєння сексуального насильства у Херсоні. Окупант відповів: «Такого не було, до побачення», після чого кинув слухавку. 

У разі затримання Роману Попову загрожує позбавлення волі строком до 12 років (стаття 438 КК України).

Читайте також: «Трун треба було дуже багато. Вони всі їхали у Ростов»: прикордонник з «Азовсталі» про два роки в російському полоні