Господарський суд Київської області ухвалив стягнути з шведської компанії Scania CV AB (входить в групу Volkswagen) 123 мільйони гривень. Таке рішення суду в компанії називають незаконним і негативним сигналом для іноземних інвесторів.

Про це Scania заявила на своєму сайті.

Як пояснили в компанії, понад 20 років Scania працює в Україні через офіційного дистриб’ютора та мережу дилерів. У період 2016-2017 років співпрацю з одним із дилерів — «Фірмою «Журавлина» — Scania припинила. Причиною назвали невідповідність стандартам ведення бізнесу й вимогам договорів.

Через це, як заявляють у компанії, «Фірма «Журавлина» подала позов про стягнення зі Scania нібито упущеної вигоди, а також боргу зі сплати сервісної винагороди за надання дилерських послуг. Дилер просив суд стягнути зі Scania сервісну винагороду за ставкою, що нібито в кілька разів перевищує визначену договором. Також ця винагорода, запевняють у Scania, стосувалась контрактів, до яких «Фірма «Журавлина» не була причетна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суддя на Київщині ухвалила провести відеоконференцію з окупантами

«Позовні вимоги щодо стягнення понад 123 млн грн з іноземного інвестора ґрунтувались лише на самостійно складених ТОВ “Фірма “Журавлина” таблицях, без жодного  документального підтвердження», — зазначають у Scania.

В компанії підкреслили, що всі доводи Scania про безпідставність вимог і відсутність доказів суддя Господарського суду Київської області Світлана Чонгова проігнорувала — і стягнула з українського дистрибютора шведської фірми понад 123 мільйони гривень.

«Ситуація на українському ринку, що склалася навколо такого великого міжнародного інвестора як Scania, є показником очевидною токсичності інвестиційного клімату в Україні», — йдеться в заяві.

Scania також заявила, що буде оскаржувати рішення суду в апеляційній інстанції.

Як дізналося «Слідство.Інфо» з судових документів, мова про рішення судді Чонгової від 21 вересня. У ньому йдеться, що спочатку «Фірма «Журавлина» намагалася збільшити суму позовних вимог до Scania до 200 мільйонів гривень, однак згодом від цього відмовилася. Світлана Чонгова до анескії Криму була суддею Господарського суду Автономної Республіки Крим. 2015 року її перевели до Києва — однак, як встановили журналісти «Наших грошей», вже після свого переїзду суддя отримала російський паспорт. Хоч це й не завадило їй успішно пройти оцінювання у Вищій кваліфікаційній комісії суддів.

Нагадаємо, у 2018 році суддя з Дніпра та колишня кандидатка до Верховного суду Вікторія Батманова зверталася до суду так званої «ДНР», щоб відсудити у свого вітчима будинок в окупованому Донецьку.