Ексзаступник голови Служби безпеки України Дмитро Нескоромний, якого слідство підозрює в замовленні вбивства свого колеги, мав тісні зв’язки з головою Окружного адміністративного суду Києва Павлом Вовком.

Співробітник СБУ з суддею регулярно обмінювалися послугами та мали тривалі дружні стосунки. Про це йдеться в новому матеріалі «Слідства. Інфо». 

В розпорядженні журналістів «Слідства.Інфо» є записи розмов з кабінету голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка. Згідно з цими «плівками», Нескоромний регулярно відвідував кабінет судді протягом зими-весни 2019 року. Тоді він був заступником начальника Головного управління СБУ в Києві та Київській області. І періодично звертався до Павла Вовка з проханнями. 

Зокрема, Дмитро Нескоромний разом з іншим колегою з СБУ в лютому 2019 року приїхав в кабінет голови ОАСК, як неформальний представник інтересів одного з українських банків. У цієї банківської установи був тривалий спір з фінансово-промисловою групою «Альтком» на сотні мільйонів гривень. За часів Януковича ця компанія будувала найбільші державні об’єкти, зокрема, в рамках Євро-2012. Тоді її пов’язували з віце-прем’єром Колесниковим. Та навіть після зміни влади в 2014 року корпорація продовжувала реалізувати проекти за державні кошти.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАЄМНІ ЗУСТРІЧІ, ТЕЛЕФОННІ РОЗМОВИ Й ПУБЛІЧНА МОВЧАНКА: ІСТОРІЯ СТОСУНКІВ КОМАНДИ ЗЕЛЕНСЬКОГО З ОКРУЖНИМ АДМІНСУДОМ КИЄВА

В 2019 році «Альтком» звернувся до Окружного адмінсуду Києва з проханням призупинити стягнення з них коштів на користь українського банку, яке мало відбутися за рішенням іншого суду. 

На плівках зафіксовано кілька розмов щодо цього судового розгляду в кабінеті голови ОАСКу. Спочатку Павло Вовк пояснював приятелям, які допомагали опонентам фінансово-промислової групи «Альтком»,  що ситуація дуже неоднозначна і він веде перемовини з іншою стороною. З боку корпорації інтереси нібито представляли вже колишній народний депутат Ігор Кононенко та тодішній скандальний заступник голови СБУ Павло Демчина.

«Так, там інша сторона підключається. І кажуть, що має подзвонити або Кононенко, або Демчина», — пояснював суддя в одній з розмов із Дмитром Нескоромним. 

Але в березні до кабінету Вовка завітав суддя, який розглядав це звернення фінансово-промислової групи «Альтком». Він погоджував з головою суду,  на чию користь виносити рішення у цій справі. А вже наступного дня, 13 березня 2019, суддя відмовив корпорації у вимогах призупинити стягнення з них коштів на користь банку. Таким чином, в ОАСКу виконали прохання Дмитра Нескоромного і його колеги з СБУ. 

На записах зафіксовано, що Павло Вовк також звертався до Дмитра Нескоромного по допомогу. Зокрема, з цих  розмов випливає, що сам ексвисокопосадовець організовував перевірку кабінетів суддів на предмет прослуховуючих пристроїв. Але знайти їх фахівцям з СБУ тоді так і не вдалося. 

«Слідство.Інфо» намагалося зв’язатися з Дмитром Нескоромним, але його український номер телефону наразі вимкнено. 

Нагадаємо, 27 січня 2021 року ексзаступнику голови СБУ Дмитру Нескоромого оголосили підозру в організації підготовки вбивства Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. За твердженням самого Нескоромного, він наразі перебуває за кордоном і повертатися в Україну не планує.