У відповідь на запит журналістів «Слідства.Інфо» до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими стало відомо кількість загиблих у місцях несвободи. Раніше звільнені з полону неодноразово свідчили журналістам про тортури, які пережили у неволі.

Близько 180 тіл українців, які загинули в полоні від початку повномасштабного вторгнення, вдалося повернути з місць несвободи, про це у відповідь на запит повідомили в Координаційному штабі. Йдеться про військових та цивільних, які мали підтверджений статус полоненого. Вони загинули у місцях несвободи, а серед тіл, які повернули в Україну, не було жінок. 

За даними від Координаційного штабу, понад 400 жінок перебувають у полоні, серед них військовослужбовиці та цивільні. Від 2022 року з полону повернулися 43 цивільні жінки.

Якщо хочеш бачити більше викриттів злочинів російських військових на нашому сайті, підтримай нашу роботу одноразово або щомісяця

Раніше журналісти «Слідства.Інфо» отримали свідчення від морської піхотинки Інги Чекінди, яка  вперше розповіла про свій досвід ув’язнення у СІЗО №2 міста Таганрог, і про те, що з українськими жінками роблять у російських тюрмах. Зокрема, там росіяни збудували велику пічку розміром з людину, за допомогою якої допитують українських полонених. 

3 березня агенція розслідувань «Слідство.Інфо» презентувала фільм «Останнє завдання Віки» про українську журналістку Вікторію Рощину, яка влітку 2023 року потрапила до російського полону. Пізніше нібито Міноборони РФ надіслало її батьку — Володимиру Рощину — лист про те, що Вікторія померла у полоні. Обставини та причини смерті не повідомлялися. За місяці, що минули від того повідомлення, тіло журналістки не було передане її рідним.

Журналісти «Слідства.Інфо» разом з організацією «Репортери без кордонів» та колегами з медіа «Суспільне» і «Ґрати» з’ясували, що росіяни спочатку схопили Вікторію та утримували у катівнях на окупованій території Запорізької області, а згодом перевезли у Таганрог. 

Медійницю жорстоко катували — на її тілі були ножові поранення, журналістка важила до 30 кілограмів, а співробітники російської колонії ховали її від перевірок. Як встановили журналісти, Вікторія Рощина працювала над матеріалом про катівні на окупованих територіях. Вона цікавилася, куди зникають люди, і тому поїхала у це відрядження.

Читайте також: Останнє завдання Віки: що трапилось з українською журналісткою в російському полоні?