Житомирські правоохоронці підозрюють начальницю Відділу освіти Романівської селищної ради у службовій недбалості. На думку слідства, жінка не помітила як підприємець, який ремонтував шість укриттів у школах та садочках у Романові, підробив документи та видав вигадані роботи за виконані. За це чоловіку заплатили зайві 300 тис. грн з державного бюджету.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо».
У червні 2022 року Відділ освіти Романівської селищної ради уклав шість договорів без проведення тендеру на ремонт укриттів у садочках та школах селища міського типу. Очікувана вартість закупівель коливалась від 254 тисяч гривень й до 962 тисяч гривень, а загальна вартість укладених договорів склала понад 2,9 млн грн.
Усі договори уклали з ФОПом Дмитром Парфенюком. Він зобов’язався за місяць виконати ремонтні роботи шістьох укриттів. Цей строк збільшували в процесі виконання договору, але у результаті всі укриття Парфенюк відремонтував та отримав гроші за свою роботу.
Через можливі махінації під час ремонт укриттів Житомирська обласна прокуратура відкрила кримінальну справу. Правоохоронці вважають, що Парфенюк підробив документи та завищив вартість використаних матеріалів і кількість виконаних робіт.
«Внаслідок цього підряднику з місцевого бюджету зайво перераховано 300 тис. грн», — пишуть прокурори.
Кримінальну справу відкрили за фактом службової недбалості, яка завдала істотної шкоди державі. Підозрюваною є посадовиця Відділу освіти Романівської селищної ради, яка уклала договір й прийняла, як кажуть правоохоронці, підроблені документи із завищеною вартістю робіт.
Якщо суд визнає жінку винною, їй загрожує обмеження волі на три роки та заборона протягом такого самого строку займатися певною діяльністю.
«З метою відшкодування заподіяної територіальній громаді шкоди, прокурором заявлено клопотання про накладення арешту на майно підозрюваної», — додають у прокуратурі.
Згідно з інформацією з YouControl, Дмитро Парфенюк зареєстрував свого підприємця на Житомирщині у 2005 році. Основним видом його діяльності є сфера інжинірингу (надання інженерно-консультаційних послуг, — прим.), геології та геодезії.
Він часто співпрацює з державними замовниками. З 2016 року Парфенюк уклав договорів на 35,6 млн грн. Найбільше підрядів чоловік отримував у 2021-2023 роках.
Читайте також: Київська лікарня «Феофанія» хоче закупити італійські медичні меблі з переплатою у 339 тис. грн