Голова «Радикальної партії» та колишній народний депутат Олег Ляшко став співвласником деревообробної компанії  «Сінегрі». Це, по суті, перший офіційний бізнес політика. Він володіє цим бізнесом разом з іншим скандально відомим «радикалом» Олегом Авер’яновим. 

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо»

Як з’ясували журналісти «Слідства.Інфо», з березня цього року Олег Ляшко размом з іншим «радикалом» Олегом Авер’яновим є співвласником деревообробної компанії «Сінегрі», яка працює на «малій батьківщині» Ляшка — на Чернігівщині.

За інформацією митної служби, яку ми отримали з власних джерел, компанія успішно експортує свої товари. Так, у 2019-2020 роках «Сінегрі» вивезла за кордон 595 тонн різної продукції — переважно деревини, а також цвяхів, гвинтів, необробленого волокна. Ми також дізналися, що фірма виробляє дерев’яні будинки та столярні вироби.

Разом з тим, у 2015 році Верховна Рада запровадила 10-річну заборону на вивезення необробленої деревини з України. Одним із авторів законопроєкту був Олег Ляшко, який всяко переконував у необхідності його запровадження. Це, на думку ексдепутата, мало б покращити умови для вітчизняного бізнесу та збільшити кількість інвестицій. На момент ухвалення мораторію Олег Ляшко був народним депутатом.

Наша редакція виявила ще щонайменше дві компанії, що можуть бути пов’язані з новим бізнесом Олега Ляшка — «Брус Майстер» та «Маркет Ліс».

Обидві зареєстровані за тією ж адресою, що й «Сінегрі» — у будівлі в селі Новий Білоус, що поблизу Чернігова. Варто зазначити, що «Брус Майстер» збанкрутував у 2019 році. І примітно, що якраз перед цим устиг продати свої автівки фірмі «Сінегрі».

І «Брус Майстер», і «Маркет Ліс» свого часу відвідував Олег Ляшко — на той час народний депутат. На зустрічах з колективами політик говорив про те, наскільки важлива заборона вивезення лісу, і як вона допомагає цим компаніям. 

Зараз же, володіючи близькою до цих фірм компанією «Сінегрі» Ляшко не вважає, що міг просувати їхні інтереси. Раніше, працюючи у парламенті, Ляшко просував запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку, який мав би підтримувати вітчизняні деревообробні підприємства.

«Мораторій на вивезення необробленої деревини — не в моїх власних чи членів «Радикальної партії» приватних інтересах, а в інтересах України, розвитку вітчизняної економіки і зменшення безробіття українців», — сказав у коментарі «Слідству.Інфо» Олег Ляшко.