Київська міська прокуратура повідомила про підозру столичному посадовцю в службовій недбалості. Через нього, як кажуть правоохоронці, Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне управління Подільського району» закупило неякісну сіль за ціною якісної та переплатило за це 5,5 млн грн. Неякісну сіль для доріг поставило ТОВ «Альянс будівельників України», її пропозиції раніше відхиляли, бо компанія нехтує ДСТУ.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

У листопаді 2022 року Комунальне підприємство «Шляхово-експлуатаційне управління з ремонту та утримування автомобільних шляхів та споруд на них Подільського району» оголосило закупівлю 1280 тонн солі. За цю сіль підприємство було готове заплатити 12,5 млн грн.

На тендер прийшло шість компаній, серед яких перемогло ТОВ «Альянс будівельників України». З компанією уклали договір на 11,198 млн грн, попри те, що були дешевші пропозиції. Пропозиції суперниць ТОВ «Альянс будівельників України» відхилили, бо вони мали недоліки в тендерній документації.

У грудні 2022 року компанія поставила сіль на склади до комунального підприємства та отримала за це гроші.

У 2024 році правоохоронці провели перевірку закупленої солі та виявили, що комунальне підприємство купило сіль низької якості, але заплатило за неї, як за якісну. 

«Відповідно до проведеного дослідження, вилучені у ході слідства зразки кам’яної солі, яка поставлена за вказаним договором, не відповідають вимогам, зазначеним у ДСТУ»,— пишуть правоохоронці.

У результаті комунальне підприємство переплатило за сіль 5,5 млн грн. Підозру в скоєному злочині оголосили начальнику дільниці КП Шляхово-експлуатаційне управління Подільського району.

Посадовцю інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Чоловіку загрожує п’ять років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади впродовж трьох років і штраф.

Сіль від ТОВ «Альянс будівельників України» не хотіли купувати інші державні органи, бо її продукт не відповідає ДСТУ. Як пишуть журналісти з «Наших грошей», фірма пропонувала у 2022 році сіль румунського виробництва, але у протоколах випробування не було інформації про наявність антизлежувальної добавки 120-150 г/Т і масової частки оксиду заліза не більше 0,010%, що суперечило вимогам замовника і ДСТУ. Та попри це, компанія просила за свій продукт одну з найвищих цін.

Згідно з інформацією з аналітичної системи YouControl, ТОВ «Альянс будівельників України» з’явилась на ринку в 2010 році. Компанію заснували Тимур Катор та Олег Маркелов. Зараз компанію контролює Володимир Кундзіч

Читайте також: Компанія депутатів з Тернополя нечесно перемогла на тендері й отримала майже 1 млн грн, — прокуратура