Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області обрав головній лікарці у Кривому Розі запобіжний захід у вигляді нічого домашнього арешту. Через неї могли закупити неякісні аптечки для військових і переплатити 3,4 млн грн.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо». 

У кінці вересня 2022 року комунальне підприємство «Криворізька міська клінічна лікарня №2» повідомило, що купуватиме на 9,3 млн грн аптечки для військових. Договір на постачання трьох тисяч аптечок уклали з комунальним підприємством «Фармація» Криворізької міської ради. 

Підрядник виконав свою роботу та повністю поставив аптечки, за що отримав гроші. Після цього закупівлею зацікавилися правоохоронці та виявили порушення.

Правоохоронці стверджують, що лікарня порушила визначені законом процедури закупівлі, зокрема, безпідставно уклала угоду з КП «Фармація» поза системою «Prozorro». Ще лікарня могла неякісно провести моніторинг цін на аптечки, через що держава переплатила за них 3,4 млн грн. Правоохоронці вважають, що КП «Фармація» поставило недоукомплектовані та несертифіковані аптечки.

Підозрюють у скоєнні цього злочину головну лікарку Криворізької міської лікарні №2 Олену Климович. Вона підписала договір на постачання аптечок. Їй інкримінують службову недбалість. Якщо суд визнає її винною, то Климович загрожує 5 років в’язниці, заборона очолювати медичні заклади впродовж трьох років та штраф.

Головна лікарка Криворізької міської лікарні №2 Олена Климович / фото rudana.com.ua

Поки Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області обрав Климович запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 22 березня 2024 року. 

Місцеві медіа пишуть, що Климович була лікаркою Юрія Вілкула, який з 2010 року є міським головою Кривого Рогу. Саме Олена Климович повідомила про нібито серйозні проблеми зі здоров’ям тодішнього кандидата в очільники міста Вілкула напередодні другого туру виборів у 2020 році. Тоді Юрій Вілкул зняв свою кандидатуру та ліг у лікарню №9, яку очолювала Климович. Вибори виграв Костянтин Павлов, але невдовзі він нібито застрелився. Після його смерті Вілкул знову став виконувач обов’язків  очільника Кривого Рогу та перевів Климович з лікарні №9 до лікарні №2.

Комунальне підприємство «Криворізька міська клінічна лікарня №2» не вперше фігурує у історіях про переплату на закупівлях. Медіа «Наші гроші» писало, що лікарня закуповує медичні ліжка за завищеними вдвічі цінами. Після публікації журналістів, закупівлю скасували.

Читайте також: Підрядниця зменшила кількість дорожнього покриття під час ремонту, щоб ошукати державу на гроші, — правоохоронці