Голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук міг допомагати бізнесмену Вадиму Альперіну вирішувати проблеми в судах, що стосувалися підконтрольних йому компаній.

Журналісти з власних джерел отримали листування між Альперіним і Глуханчуком, про що йдеться у новому фільмі-розслідуванні “Король контрабанди” агенції “Слідство.Інфо”. 

Журналісти оприлюднили факти, які вказують на те, що відомий одеський бізнесмен міг системно підкуповувати суддів, прокурорів та поліцейських. У розпорядженні редакції опинилася “чорна бухгалтерія” та листування Альперіна, з яких випливає, що бізнесмен міг платити хабарі за переслідування конкурентів та правоохоронців, які вели розслідування щодо підконтрольних йому компаній.

Голова Одеського окружного адміністративного суду Олег Глуханчук, який фігурує в листуванні з бізнесменом Альперіним/ФОТО Слідство.Інфо

Суд, яким керує Глуханчук, за версією правоохоронців,  регулярно фігурував в схемах з розмитненням товарів компаній, які контролював Вадим Альперін.

Листування між суддею Глуханчуком і бізнесменом Альперіним щодо вирішення справи в суді/РЕКОНСТРУКЦІЯ Слідство.Інфо

Чоловіки також обговорювали можливість переслідування суддів, зокрема, відкриття щодо них кримінальних проваджень і перевірок у Вищій раді правосуддя (ВРП) та Вищій кваліфікаційній комісії суддів. ВРП — це єдиний орган, який може звільняти суддів із займаних посад. 

Листування між суддею Глуханчуком і бізнесменом Альперіним щодо інших суддів. Ідеться про відкриття кримінальних проваджень щодо них або притягнення до дисциплінарного покарання через Вищу раду правосуддя/РЕКОНСТРУКЦІЯ Слідство.Інфо

Сам Глуханчук підтвердив у розмові з репортерами, що знайомий з Вадимом Альперіним. Однак, за його словами, він не обговорював з ним корупційних питань та не отримував за це хабарів.

Суддя має скандальну репутацію через нескромний спосіб життя. Зокрема, він не задекларував дорогий будинок в передмісті Одеси. Через це НАБУ почало розслідування, але підозру Глуханчуку не оголосили.

Президент Зеленський називав Альперіна “хрещеним батьком української контрабанди” і навіть оголошував винагороду за інформацію про нього. 

Детективи НАБУ затримали Вадима Альперіна торік у листопаді. За даними слідства, він є очільником злочинної організації, яка махінаціями незаконно завозила товари в Україну. Через цю схему держава втратила майже 78 мільйонів гривень. Суд призначив йому заставу в 70 мільйонів гривень, яку бізнесмен сплатив і вийшов із СІЗО. Зараз він на свободі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Генеральна домовленість: Як нинішні посадовці допомагають колишнім у їхніх кримінальних справах

Крім Альперіна правоохоронці затримали ще 10 осіб, які підозрюються у скоєнні злочинів, пов’язаних з порушеннями митного законодавства. Серед них був і заступник начальника Київської митниці Сергій Тупальський.

Зауважимо, що Альперіна вже арештовували в листопаді 2017-го. Тоді його підозрювали в спробі дати співробітнику НАБУ 800 тисяч доларів хабаря. Утім, тоді він так само вийшов під заставу. Зараз ця справа слухається в Печерському суді Києва. 

Нагадаємо, агенція “Слідство.Інфо” презентувала новий фільм-розслідування напередодні, 26 лютого. Прем’єрний показ стрічки відбувся в Києві у “Домі кіно”.