Керівник зернової держкорпорації та ексдепутат облради від «Батьківщини» Андрій Власенко фігурує як ймовірний організатор рейдерської атаки на приватний агробізнес. Журналісти отримали відео, на якому людина, схожа на Власенка, каже, що проблеми фермера можна вирішити, за що треба заплатити 450 тисяч доларів.

Про це йдеться у новому розслідуванні «Слідства.Інфо».

Зауважимо, що чотири роки тому подружжя фермерів Петрових з Київщини заявило про рейдерське захоплення їхнього бізнесу за участі бандитів та правоохоронців. Йдеться про фірму під назвою «Світильнянське». Після розголосу ця ситуація привернула увагу правоохоронців та влади. Так, на той час слідчі Генпрокуратури почали розслідування щодо поліцейської та прокурора, які могли сприяти рейдерам, а Міністерство юстиції скасувало незаконну реєстрацію, внаслідок якої на агрофірмі відбулася зміна директора. А відтак, в Мін’юсті повернули підприємство під контроль фермерів Петрових.

Як ми довідалися зі судового реєстру, чинний керівник «Державної продовольчо-зернової корпорації України» Андрій Власенко фігурує у цій справі як ймовірний організатор рейдерської атаки. У листопаді 2017-го правоохоронці навіть провели обшуки вдома у Власенка. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва від 18 грудня 2018 року, копія якої є у нашому розпорядженні.

Андрій Власенко фігурує як ймовірний організатор рейдерської атаки на приватний агробізнес/ФОТО «Слідства.Інфо»

Також ми отримали відео, на якому людина, дуже схожа на Андрія Власенка, обговорює із фермером Павлом Петровим вирішення його проблем. Як свідчить дата на відео, розмова відбулася в жовтні 2017 року — через кілька місяців після перших атак на фірму Петрових.

На відео Власенко каже, що може допомогти фермерам вирішити проблеми. За його словами, це буде коштувати 450 тисяч доларів.

Коли Петров зазначає, що ціна зависока, Власенко каже, що чимало коштів вже було витрачено. «Ну, натратили вже грошей, я тобі кажу», — зауважує Власенко.

На уточнення Петрова, чи гроші пішли прокурорам, Власенко відповідає ухильно. «Ну там всім. Там, і ці, і ці», — каже він. Так само ухильно Власенко відповідає на питання щодо фінансування бандитів: «Та ну, це їх. Вони там…». «Самі розберуться», — закінчує думку Петров.

Також на отриманих нами плівках Андрій Власенко розповідає про ймовірний підкуп судді. Зокрема, він каже: «Ще там дотискаси суддю цю». На що фермер Петров перепитує: «Міхієнкову? Як вони її, залякували?». «Ні, ну вона ж схавала», — відповідає Власенко.

Людина, схожа на Андрія Власенка, на прихованій зйомці/ФОТО «Слідства.Інфо»

Очевидно, що йдеться про колишню суддю та ексзаступницю голови Броварського міськрайонного суду Тамару Міхієнкову. За тиждень до зустрічі, зафіксованої на відео, вона ухвалила рішення, яким відсторонила директора фірми Петрових від посади — виглядає, що це було в інтересах рейдерів. Пізніше апеляційний суд це рішення скасував.

У коментарі «Слідству.Інфо» екссуддя Міхієнкова зауважила, що не отримувала хабаря за це рішення. «Я вам скажу одне, що ніяких коштів ні від кого я не отримувала. Ось і все. І крім головняка я, вибачте мене, нічого не мала», — заявила вона.

Зауважимо, що розслідування справи про рейдерську атаку на фірму «Світильнянське» досі триває, хоча за чотири роки у ній так і не повідомили нікому про підозру.

Андрій Власенко у розмові зі «Слідством.Інфо» заперечив факт вимагання грошей у представника «Світильнянського» і заявив, що взагалі не розуміє, про яке відео йдеться. «Це не я був. Я не знаю, про яке відео йде мова», — сказав нам Власенко. Більш розлогих коментарів він чи його адвокати нам не надали.

Нагадаємо, що Андрій Власенко вже близько року очолює «Державну продовольчо-зернову корпорацію України» — одну з найбільших державних компаній з мільярдними оборотами. Його призначили в листопаді минулого року. Перед цим він очолював сільськогосподарське держпідприємство «Укрліктрави», звідки його звільнили через «неналежне виконання своїх службових обов’язків»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧЕРЕЗ ЗБИТКИ — ДО ВЕРШИН: ЗВИВИСТА КАР’ЄРА АНДРІЯ ВЛАСЕНКА

Тиждень тому Нацполіція повідомила про затримання Власенка в аеропорту «Жуляни» під час спроби втекти з України. Йому інкримінують розкрадання на суму 71 мільйон гривень у зерновій держкорпорації. 16 серпня Печерський районний суд відправив Андрія Власенка під нічний домашній арешт.

Фото із нібито затримання Нацполіцією Андрія Власенка в аеропорту «Жуляни». 13 серпня 2021 року

Як раніше писало «Слідство.Інфо», призначення Власенка в ДПЗКУ розкритикували окремі політики, які заявляли, що воно відбулося в інтересах партії «Батьківщина» та її лідерки Юлії Тимошенко.

Нещодавно видання «Дзеркало тижня» з посиланням на власні джерела повідомило, що зв’язок родини Тимошенко із ДПЗКУ простежується ще й через заступницю Власенка — Олену Волкову.