У витоку даних швейцарського банку Credit Suisse журналісти виявили рахунки колишнього голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського — у 2006 році він зберігав на рахунку 1 мільярд франків. 

За даними журналістів, ексголова Служби безпеки України Валерій Хорошковський мав три рахунки у банку Credit Suisse. Він став клієнтом банку у 2004, 2006 та 2007 роках. Про це йдеться у матеріалі «SuisseSecrets: українські посадовці та бізнесмени у новому витоку документів».

Один з аккаунтів Хорошковського налічував щонайменше 1 мільярд франків у 2006 році.

Того ж року Хорошковський закінчив роботу у російській гірничодобувній та металургійній компанії Evraz Group і став заступником секретаря Ради безпеки та оборони України. Інший його рахунок був діючий тоді, коли Хорошковський очолив українську митницю, а згодом перейшов працювати до СБУ. 

Сам Хорошковський на запит OCCRP відповів наступне: «У мене не було жодного рахунку у вказаному банку у цей період. Вважаю, на цьому все». 

Хорошковський довгий час був відсутній в Україні. Як повідомляли журналісти проєкту «Схеми» Радіо Свобода, залишивши Україну у 2012-му, він мешкав у Європі, подорожуючи країнами. У 2014-му не зміг обратись у Верховну Раду. У 2019-му «Схеми» встановили, що після перемоги Володимира Зеленського на виборах президента Валерій Хорошковський повернувся в Україну, і журналісти неодноразово фіксували його на Банковій.

У витоку даних Credit Suisse 2,5 тисячі українців. Серед них також опинилися і люди із десятки найбагатших українців за версією журналу Forbes Україна  — Рінат Ахметов та Ігор Коломойський. 

SuisseSecrets — це спільний міжнародний журналістський проект, заснований на витоку даних банківських рахунків. Їх надало анонімне джерело німецькій газеті Süddeutsche Zeitung. І вона поділилася ними з OCCRP та 48 іншими медіа-партнерами по всьому світу, серед них і «Слідство.Інфо». 

Дані охоплюють понад 18 000 рахунків, які були відкриті за останні понад 70 років. Загалом йдеться про більше ніж 100 мільярдів доларів.

Головне фото: Українська правда