Самопроголошена «керівниця» окупаційної адміністрації Мелітополя Галина Данильченко подала свою кандидатуру для участі в незаконних виборах в окупованій частині Запорізької області. 

На окупованих територіях Запорізької області восени 2023-го Росія вирішила провести так звані вибори. Журналісти «Слідства.Інфо» дослідили список «кандидатів» (понад 700 осіб), які балотуються від партії «Єдина Росія», серед яких є ім’я голови окупаційної адміністрації Мелітополя.

Галина Данильченко — одна з найвідоміших колаборанток Мелітополя, що погодилася співпрацювати з окупантами з перших днів. Вона проголосила себе головою «адміністрації» Мелітополя, за що пізніше потрапила у санкційний список Великої Британії.

Галина Данильченко — самопроголошена «керівниця» окупаційної адміністрації Мелітополя

Жінка отримала підозру за держзраду від Офісу Генерального прокурора менш ніж через місяць після вторгнення Росії в Україну. У квітні 2022-го Данильченко отримала ще одну підозру — за колабораційну діяльність. 

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Данильченко була депутаткою Мелітопольської міськради. Цікаво, що у 2020-му колаборантка набрала менше ніж 300 голосів під час виборів. Це був вже другий мандат. Вперше вона стала депутаткою у 2015-му від партії «Опозиційний блок» і тоді ж була секретаркою міськради. 

Своїх проросійських настроїв жінка не приховувала. Наприклад, 9 травня 2017 році, Данильченко разом з Євгеном Балицькимауляйтер окупованої частини Запорізької області) організували провокаційну ходу вшанування «безсмертного полку».

Як відомо, Данильченко давно пов’язана із сімʼї Балицьких. Колаборантка була помічницею Євгена Балицького, ще за часів його депутатської діяльності. Окрім того, Данильченко обіймала посаду директорки у фірмі «Мелітопольський завод підшипників ковзання», який також належить до родини Балицьких. Саме ця фірма привласнила понад 2 мільйони доларів кредитних коштів держбанку.

Раніше «Слідство.Інфо» повідомляло, що Галина Данильченко переслідувала українських журналістів та намагалася схилити їх до співпраці. 

Мелітопольську журналістку Світлану Залізецьку, якій вдалося втекти з окупованого міста, Данильченко особисто викликала на розмову. 

«Зі мною зустрічалась Галина Данильченко. Вона не афішувала цю зустріч. Сказала, що пропонує і «радить», щоб я працювала на окупантів, щоб ЗМІ працювало на окупантів, і що зі мною хоче зустрітися комендант. Я сказала, що я не хочу і не буду з вами працювати», — говорить Світлана.

Ілюстрація зустрічі Світлани Залізецької з колаборанткою Галиною Данильченко

Світлана Залізецька пригадує, що вона чула про списки, за якими окупанти приходили до журналістів.

«Коли ми розмовляли з Данильченко, то вона сказала, що їм не потрібні будь-які журналісти, їм потрібні лідери, за якими підуть люди, і до яких прислухаються, і люди авторитетні. У них були списки, за якими вони йшли», — розповідає журналістка.

Читайте також: «Радили» працювати на росіян: як журналістка з Мелітополя втекла з окупації під виглядом лікарки