“Австро-Угорська лізингова компанія” вивела зі свого рахунку гроші, які їй переказав “Київський метрополітен” через давній борг. Цей рахунок був арештований з липня минулого року в межах кримінального провадження. 

Про це “Слідство.Інфо” з дізналося від джерела в прокуратурі міста Києва, яка супроводжує це розслідування.  

Кошти на рахунку “Австро-Угорської лізингової компанії” були заблоковані на вимогу прокуратури в липні 2019 року — через те, що метрополітен переказав фірмі 300 мільйонів гривень як частину давнього несплаченого боргу. Правоохоронці вважають, що метрополітен не повинен сплачувати цей борг. Ідеться про історію, яка виникла ще за часів Януковича. 

2009 року комунальне підприємство закупило 100 вагонів у компанії з орбіти президента-втікача, утім, розрахуватися за них не змогло й по сьогодні. Борг створили штучно, переконані у прокуратурі, яка веде це провадження вже багато років. Слідчі вважають, що домовленості, на які пішли представники метрополітену, були злочинними. Але попри це комунальники продовжили виплачувати мільярдний борг. Детальніше про те, як виник борг, “Слідство.Інфо” писало в матеріалі Триста арештованих мільйонів: що відбувається з “боргом” київського метро.

Коли ж комунальники переказали частину суми — 305 мільйонів гривень, правоохоронці через суд арештували рахунок компанії. Та наприкінці лютого  “Слідство.Інфо” дізналося, що фірма змогла їх розморозити. Арешт зняв Подільський суд на вимогу представника “Австро-Угорської лізингової компанії”.   

За декілька днів прокуратурі вдалося заблокувати рахунок знову — уже через інший суд. Утім, у цей період мільйони вивели. “Наступного дня, як був знятий арешт, вони перевели ці гроші на інші рахунки. Там було не триста мільйонів, а близько восьмидесяти. Але все одно значні кошти”, — повідомило “Слідству.Інфо” джерело у прокуратурі. 

80 мільйонів, про які говорить наш співрозмовник, це — частина з перерахованих 305 мільйонів гривень, що були на рахунку в момент зняття арешту. У який період фірма вивела решту 225 мільйонів гривень, правоохоронцям наразі невідомо. 

“Австро-Угорська лізингова компанія” від коментаря “Слідству.Інфо” відмовилися. “Ми вирішили триматися над усім цим”, — зазначили журналісту телефоном представники фірми. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Забудовник метро в Києві поклав собі на депозит мільярд з бюджету проекту

Рішення про зняття арешту з рахунку ухвалила суддя Подільського районного суду Светлана Захарчук. Ця суддя неоднаразово привертала до себе увагу громадськості. У січні 2016 року Вища рада юстиції розглядала можливе порушення суддею присяги. Ішлося, зокрема, про ухвалення рішень проти активістів Майдану. У діях судді дійсно виявили ознаки порушення присяги, але їх було, на думку комісії, недостатньо для звільнення.  

Літом 2019 року Громадська рада доброчесності заявила, що Захарчук не відповідає критеріям доброчесності. Підставою стало неправдиве декларування та ухвалення політично вмотивованих рішень. 

Цей матеріал зроблений за підтримки Інституту розвитку регіональної преси (ІРРП).