Кібербезпека Facebook з квітня 2019 року проводила внутрішнє розслідування діяльності ботоферми, на якій працював журналіст Слідства.Інфо під прикриттям. Ця ферма була ліквідована напередодні виходу фільму-розслідування «Я — бот».

Про це йдеться у офіційній відповіді речниці Facebook на запит Слідства.Інфо.

«Ми виявили підозрілу активність ще у квітні 2019 року. Це було в процесі нашого розслідування щодо сторінок та акаунтів з України, поведінка яких виглядала неприродньою та координованою», — йдеться у відповіді представниці Facebook Анни Купріян.

За її словами, керівники ботоферми усіляко намагалися приховати свою причетність до створення фейкових сторінок та написання проплачених коментарів.

«Хоча люди, які стояли за цією діяльністю, намагалися приховати себе, наше розслідування пов’язало цю діяльність з українською піар-компанією Pragmatico, яка поширювала та рекламувала компромат (або компрометуючу інформацію) серед своїх сервісів», — додала представниця Facebook.

Нагадаємо, 16 вересня Facebook заблокував кількасот акаунтів, фейсбук-сторінок і груп, які використовували для дезінформації. Їх пов’язують з київською PR-агенцією Pragmatico. Ця фабрика тролів витратила близько 1,6 мільйона доларів на рекламу в соціальних мережах.

Читайте також: Ботоіндустрія зсередини: хто користується та скільки коштує

Саме в цій компанії понад місяць працював під прикриттям журналіст Слідства.Інфо Василь Бідун. Від імені фейкових акаунтів він писав хвалебні й критичні коментарі про українських політиків для соцмережі Facebook та YouTube.

За результатами кількамісячного журналістського розслідування й роботи під прикриттям на цій фабриці ботів команда Слідства.Інфо презентувала фільм «Я — бот», у якому показала, як працює ботоферма зсередини, хто з політиків користується її послугами та скільки це коштує.

Читайте також: Київська ботоферма працювала в інтересах Вакарчука та Гриценка